Hüppa postitusse
  • 0

EWS immo ühendamine m52 mootoril


sõge

Küsimus

Mootor tuli 98.a 528i automaadi pealt. juhtaju MS41.0 immoks EWS3(valge karp mustad kirjad 13.pinniga)

 

EWS pistikus olevad juhtmed:

1.Must suur juhe(läheb starterisse)

2.Must suur juhe(süütelukust start asend)

3.tühi

4.must/lilla(läheb mootori juhtplokki 18klemmi. koodi signaal ajule)

5.kollane/sinine(võtme rõngas)

6.sinine/must(läeb automaat käigukasti juhtplokki nr.8 klemmi alla. park/N või manuaalil siduri lüliti +12v)

7.sinine/must(Sama mis number 6)

8.tühi

9.pruun/must(Maandus)

10.punane/kollane(pidev 12v)

11.lilla/must(12v vist ei ole pidev)

12.kollane/pruun(võtme rõngas)

13.Valge/punane/kollase täppidega(K-bus raadio, signalisatsioon. pole vajalik)

 

Vahepeal selgus, et starteri juhtmed võib immo plokist ära võtta ja otse starteri juhtme panna siis vähem juhtme puntraid ja kas 11 või 6 tuleb peale käivitamist katkestada vooluringist muidu immo plokk läheb kuumaks ja võib otsad anda. Mul hetkel on need kaks juhet starteri juhtmega ühenduses ja saavad ainult käivitamise hetkel voolu.

 

Netist leitsin sellise listi:

 

  1 : STARTER MOTOR   2 : IGNITION SWITCH - CRANK   3 : IGNITION SWITCH - INSTRUMENT PACK   4 : IMMOBILISATION CODED SIGNAL   5 : TRANSPONDER COIL   6 : PARK / NEUTRAL SIGNAL ( AUTO GEARBOX )   7 : NOT USED   8 : NOT USED   9 : GROUND ( GND - TERMINAL 31 ) 10 : POWER ( +12V - TERMINAL 30 ) 11 : AUXILITARY POWER 12 : TRANSPONDER COIL 13 : K-BUS

Muudetud , muutis sõge
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Sellele küsimusele on 8 vastust

Soovitatud postitused

  • 0

kui saad siis pane käigu kang parkingu peale siis peaksid saama võtme kätte vist.mul endal ka e39 2.8 aga mul manuaal käima kast.

automaat kasti ja muud sellega seonduvat mootoriga kaasa ostma ei hakanud, kuna plaan ikka manuaal kastiga sõita. Arvatavasti peab süüteluku põhjas mõned klemmid ühendama, et võti vabaneks aga millised seda ei tea.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

kas muidu endal poleks lihtsam jyrisoo juures ews välja progreda ? eriti kallis see ei olnud ja endal ka vähem mässamist

muidu ma tavaliselt olen siit võtnud skeemi ette ja siis üks haaval tulnud juhtmetega

www.bmw-planet.com/diagrams/release/us/e39old/index.htm
www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/e39old/index.htm

Muudetud , muutis kotkas1
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Süütelukus vaja mingit kõrva liigutada kuhugi suunas (hetkel pole ühtegi silme ees ja ei saa täpselt öelda kus ta seal sees on :D ), siis saad võtit edasi keerata. Võtme seest saad immo kivi- see liimi antenni rõnga sisse enamvähem samas asendis nagu ta seal koos võtmega olema peaks. EWS ploki pead ilmselt nagunii viima tuunimisse, et ta automaatkasti otsima ei hakkaks käivitamise jaoks.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Sain tööle! pidin perseli kukkuma kui mootor end ketiotsas keerama hakkas  :D  Nagu ikka kõige lihtsam juhe oli panematta ajust nr 49 süüte juhe. Voolualla läks immo plokis 2,6,10,11 maanduseks 9. mootori juhtmete pistikust läks 12v roheline ja roheline triibuga. Pean veel uurima kas immost peaksid kõik juhtmed voolualla jääma või peaks mõni ainult starteri asendis töötama. Automaatkäigukasti aju juhtmestiku rappisin välja.

  • Meeldib 1
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead olema registreeritud kasutaja

Loo konto

Loo konto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus