Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY
vik

BMW 318 kupee '86 - vik

Soovitatud postitused

Tervist foorumlased

Kaua aega tahtnud endale saada e30 ning siis saabuski minu jaoks see päev kui soetasin selle endale. Ostsin selle endale veebruari lõpus ning auto on juba mõnesmõttes sentimentaalse väärtusega. Auto oli kunagi väga hoolsa sakslase käes , kes salvestas kõik tsekid (kõik dokumendid siiani olemas) ning hoolitses selle eest, hiljem tuli see mingi eesti talumehele kes sellega pühapäeviti piima järgi käis, ning nagu ma teada sain oli see ka 13 aastat tagasi meie peres. Paps ostis endale selle kunagi ka arvatavasti hobiautoks vms, aga mina väiksest peast läksin siis autot käima panema ning unustasin käigu välja tõmmata ning nii see auto lõpetas parema tiivaga kännu otsas, paps müüs selle ühele enda tuttavale kes käis 1 kord narvas sellega ning pani 12 aastaks lasna garaazi seisma. Nii ma siis otsisingi endale igalt poolt korraliku roojamata e30 kui paps ütles et vaataks selle üle, nii me siis läksimegi vaatama seda. Sees oli tal korralik hallitushais vms, paks tolmukiht peal ning käiam ta ei läinud. Panime uue aku peale ja lükkasime kuidagi käima ning sõitsin otsejoones koju ja panin endale garaazi seisma. Nii siis hakkasingi seda ette valmistama ülevaatuseks ning nägin päris palju vaeva ning rahakott läks oma kopsaka summa võrra kergemaks. Peale läksid uued süütejuhtmed, pirnid, filtrid, jahutus-piduri vedelikud, siduri töö ja peasilinder, terve summuti, puksid, rehvid ning loomulikult ka esitiib.

Tegin korraliku salongi puhastuse ka erinevate vahenditega nii, et peamise haisu sai välja ning mõnus sõita :D

Auto käis siis karpa septsialisti juures kes tegi seal nii et auto jookseks ühtlaselt ning nagu peab ja siis peale seda läks elektriku juurde kes tõmbas kõik mõtetud juhtmed välja ning tegi mõned parandused.

Peale seda suundusin ülevaatusesse ning näpud ristis ootasin seal kuni seda üle vaadati, läbis puhtalt ja ilma ühegi märkuseta :)

Nii sai ta mul valmis ja nüüd on igapäeva kasutuses.

post-2552-0-62351100-1371656739_thumb.jp

post-2552-0-47333100-1371656841_thumb.jp

post-2552-0-34111100-1371656817_thumb.jp

post-2552-0-17277800-1371656829_thumb.jp

post-2552-0-42682600-1371656944_thumb.jp

Kuna see minu esimene e30 siis loodan targematelt saada abi mõndade küsimustega :D

Plaanis on siis lähiajal nüüd viia keretöödesse, kuna seal mõned väikesed mõlgid ning katusel on 3 roostetäppi mida tahaks eemaldada, kui keegi teab mõnda mõistlikku keretööde kohta siis andke teada. Samuti tahaks roolivõimu saada (kui keegi pakub tervet komplekti siis võtaks ära) ja muidu veljed jne saab lähiajal alla, aga kapitaalsem remont algab mul järgmine talv kus rohkem aega ning materiaalset võimalust. Tahaks kere täiesti tühjaks teha, teha korda, üle värvida, võimsam mootor alla saada jne jne. See kõik tulevikumuusika ning sinnani aega on küllalt ;)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

P'aris heas seisus 12a seismise kohta .soe garaaz olnud vist.Hea v'arv edu autoga . :respect:

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Esimeseks pean ütlema, et kui võimsamat mootorit tahad, siis müü see maha ja osta uus. Selle auto eest saaksid originaalkonditsioonis korraliku kopika, tulevikus veelgi rohkem. Mootorivahetusega auto väärtus langeb. Minu soovitus oleks suunata see jõud välimusele-lisavarustusele jne.

Mina tegin selle otsuse juba oma autot ostes ja olen igati rahul. Kõige nauditavamad hetked on olnud rahulik kulgemine.

Roolivõimu osas lekkevaba latti raske leida, mina loobusin peale teise vigase lati ostmist ja viisin nn. üli korraliku lati taastamisesse, maksis ta 200euri ja kestab juba teist aastat.

Käigukangi valge nahk on rõve :D

Ilus sile auto ja kena värv samuti.

Kui tuunimise teed lähed, siis võid sisu osas minuga ühendust võtta ;)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

tegelikult see valge nahk käigukangil + esimesel tuhatoosil + tagumisel konsoolil on kõik eelmise omaniku tuuning ning see läheb vahetusse :D

ma tegelikult mõtlesin jah, et kahju sellist hakata tegema kuna ma tean et pred on väga hinnas ja otsitakse sellist, ning mul natukene välimuse kallal tööd teha ning sellest saaks nagu uus valmis. Ise ka mõtlesin selle peale et äkki oleks mõsitlikum endale fl võtta ja see siis niiöelda ära teha.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead sa olema registreerunud kasutaja

Loo konto

Loo kasutajakonto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse

Oluline teave

Oleme salvestanud sinu seadmesse küpsiseid, et aidata seda veebilehte paremaks muuta. Sul on võimalik kohandada oma küpsiste seadeid, vastasel juhul eeldame, et nõustud nendega. Kasutustingimused & Privaatsus