Hüppa postitusse
  • 0

Uued kõlarid vanade asemele. Heli probleem


Leks

Küsimus

Tere rahvas,.

 

Kuna ise pole helisüsteemidega eriti kokkupuutnud, siis küsimus targematele:

 

Originaalis on e30l 4" 10sm kõllid ees ja 4"х6" (10х15см).taga.

 

Minu omadel sellina asi praegu, et kui makki volüümi keerad natukene kõvemaks, siis kõllid hakkavad ragisema ja kui veel juurde keerata, jäävad üldse vait. Minu mõistus saab aru seda, et kõllid läbi või nende jaoks pole võimu.

Kui asendada originaal kõlarid näiteks sellistega, http://www.noortehnik.ee/SPG10C2/ - kas see parandab situatsiooni ?

Makki võimsus 4x50, kenwood ja uus pakendist tulnud makk. Vana pioneeriga oli ka nii, et kui regullida bassi juurde siis kõllid jäävad vait.

Muudetud , muutis Leks
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • Vastused 68
  • Loodud
  • Viimane vastus

Küsimusele enim vastanud

Küsimusele enim vastanud

Postitatud pildid

Soovitatud postitused

  • 0

 ilma selle originaalvõimuta ei tule sul ühtegi piuksu kusagilt. Et siis kui võtad võimu ära või ühendad lahti selle valge juhtme, mis on võimu ja el antenni juhtahel. (maki sisse lülitades annab toite sellele otsale) Kui kasutad tänapäevakõleareid, siis oleks ehk mõtekam vedada uued juhtmed kõlaritele, võid ka seda soundi juhtmestikku veel retsida ja võimu juures otsad kokku ühendada.

Sinine ots on spidokast kiiruse signaal, mitteoriginaalsete makkidega pole selle signaaliga vist miskit peale hakata.

Sul makk praegu valesti ühendatud ka, võimalik, et nimelt. üks nendest üleliigsetest otsadest on maki toide, hetkel makk pandud mälude jms säilituse toiteotsa alla.

Pakun, et see viga on seotud selle originaalvõimu olemasoluga.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

ok, infot tuli väga palju, tänud selle eest

 

Margo: seal on 4 paari juhtmeid, 2 paari kollaseid - vasak pool esimene ja tagumine kõlar

ja 2 paari siniseid - parempoolne esimene ja tagumine kõlar. Kuidas peaksid siis kõlarid ühendatud olema, kui nad toimiksid läbi võimu ?

 

ja mis oleks kokkuvõtes õige tegevus praegu, kui kasutada olemasolevaid asju ?

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Võimendiga süsteemi puhul läheb võimendisse ainult signaal (tavaliselt RCA) ja iso pistikus ei pea seda kõlarite otsa üldse ühendama. Kõlarid saavad toite võimult, ehk iga kõlar on võimendisse ühendatud. Kuidas sul on, on praegu raske öelda, kuna sul kõlari otsad maki taga ka.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

nüüd küsimus selle kohta, et kui panna näiteks need samad Maximo Coax 5 kõllid ette, veel uued leida taha ning juhtmed veeta ilma võimuta kõlarist otse makki. Kas mängima hakkab, või võim on ka vajalik asi ?

 

jak kui võimu vaja, siis mitme kanaliga ?

Muudetud , muutis Leks
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Matu, viitsid räägi täpsemalt. Võtsid neid kõlle ette, originaal kohtadesse ? kuidas sobisid ? on nad koaksiaal kõlarid ?  ja mida sa veetsid pegli plastikusse

ja kuhu sa neid ühendasid, otse makki ?

Muudetud , muutis Leks
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Ajasid ka mulle isu peale ja käisin täna noortehnikus võtsin morel tempo 5 lõpuks peale pikka jutuajamist. Ikka öö ja päev vahe kas kaoksiaal või komponent. Kõrged vedasin peegli plastiku sisse. 

 

Las ma arvan käisin Järve noortehnikus teenindajaks oli Jorma ( habemega noor vend )

Tema minulegi samad asjad müüs aga jahh ilma võimuta need kõlarit teevad ilust häält aga võimuga peaks lausa laulma salongis

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Originaal võimule ei sobi kõlariväljundist tulev signaal, sai korra mainitud juba, kui huvi on siis võid rca väljundi sinna maki taga olevatesse juhtmetesse ühendada ja vaadata, mis saad tulemuseks. See makk mis HIFI süsteemis on, ei oma maki sisest lõppvõimendit.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

ok, originaal võimu ja or juhtmestiku jätan mängust üldse välja. 

 

riiulist on mul kohe võtta rca kaablid, power kaablid ja selline võim, 300W See peaks 2 kanaline olema.

 

cbcd7f883e19.jpg

 

Ja ühendasin taga kõlaritega, heli kohe tunduvalt parem. Bassi muidugi eriti pole, aga see vist normaalne selle kõlari jaoks.

 

896b41fd8dd4.jpg

 

Natukene oldskuuli ka :)

 

f0018d454e47.jpg

 

Ja lõpetuseks video oldksuul kõlariga 

 

Muudetud , muutis Leks
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

arvata on ju et kakane, kui ma istun seal tossudega sees ) asmuti seda pole vist kunagi pestud saksas, mina olen vist esimene kes seda teeb varsti, kui musa, signa ja immo on paigas )



Praegu otsustasin siis niimodi, et Ette jäävad originaal kõllid ja tweeterid. Neid ma ühendan otse makki taha uute juhtmetega. 

 

Taha ostan need samad Morel kõllid ja ühendan läbi selle rohelise võimu.

 

Helispetsid, mida te sellest arvate ? 

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Mina ei soovita nii, et esimesed kõlarid on läbi maki ja tagumised läbi võimendi.

 

Kui ma enda rullikasse paigaldasin võimendit, siis panin ka subwoofri ja tagumised läbi võimendi aga esimesed jätsin läbi maki. Lootusetu üritus, kõik mängib aga heli jäädki reguleerima aga heaks ei saa ikka. Mina esimesi kõlareid ei kuulnud üldse, sest tagumised mängisid igast asendist niipalju kõvemini. Lõpuks sain laiskusest jagu ja vedasin pagassist ka esimeste kõlarite jaoks juhtmed ja nüüd kasutan enamasti ühte nelja kanaliga võimendit kõlarite jaoks ja ühte monovõimendit subwoofri jaoks. Nüüd saan heli nii paika reguleerida, et muusika ei tule kuskilt tagaistmelt. Twiitreid mul ei ole aga nende paigaldamisega saaks jälle kõva sammu helipildi parandamises edasi.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Kui ette mingid korralikud komponendid panna, siis mina tagumistega eriti vaeva ei näekski, installiks lihtsalt katted tagasi. Kompod läbi võimu, pagassi pisike sub ja olemas. Sellise setupi puhul vaja siis 2 võimendit (2 kanaliga ja 1 kanaliga) ja makk, millel 2RCA OUTi.

Sinu praeguse lahenduse puhul siis vaata, et sa RCA juhet ja "+" kaablit koos pagassi ei vii, kui sul aku kapoti all on, vaid pane üks näiteks ühelt poolt karbi pealt ja teine teiselt poolt. Kui aku pagassis, siis pole probleemi.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Muretse omale teine võim juurde või vaheta praegune 4-kanalilise vastu. Kuna sul on pagasnikus juba HIFI juhtmed olemas siis piisab ainult RCA ja toite vedamisest ning kõlarid saad olemasolevate juhtmetega ühendatud. Kui võimuvahetust ei plaani siis proovi pigem esimesed kõlarid läbi võimu ühendada.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Tiit, orig juhtmestikku ei hakka rikkuma. Vb kunagi lapselapsed tahavad panna orig HiFi tööle.

Täna sai veetud vajalikud juhtmed eest pagassi, tagant pagassi, rca. Homme ostan sobiva toide kaabli.

 

Margo, jah, ma tean et kõlli kaablid ja toide ei ole hea kui koos. tänud mainimisest.

 

Esimesed kõllid ja tweeterid ühendasin makkiga praegu, mängib rahuldavalt, vähemalt ei ragise enam. Otsustasin, et võimuga ühendan tagumised kõllid, kuid vedasin igaks juhuks eest eraldi juhtmed pagassi.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Minu variant olekski kõige ideaalsem olnud vast, sinu variandi puhul praegu jah kõige lihtsam, et ühenda kõik 4 ikka maki taha. Tagumisi eraldi pole mõtet võimendada, pigem siis esimesi hoopis või üldse mitte. RCA pagassi woofri jaoks siis ainult. Need originaaljuhtmed ongi sellised suht nigelad.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Kas siis ükski bmw makk ei oma lõppvõimendit maki sees?

Originaal võimule ei sobi kõlariväljundist tulev signaal, sai korra mainitud juba, kui huvi on siis võid rca väljundi sinna maki taga olevatesse juhtmetesse ühendada ja vaadata, mis saad tulemuseks. See makk mis HIFI süsteemis on, ei oma maki sisest lõppvõimendit.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Külaline
See teema on edasistele vastustele suletud.
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus