Hüppa postitusse
  • 0

Uued kõlarid vanade asemele. Heli probleem


Leks

Küsimus

Tere rahvas,.

 

Kuna ise pole helisüsteemidega eriti kokkupuutnud, siis küsimus targematele:

 

Originaalis on e30l 4" 10sm kõllid ees ja 4"х6" (10х15см).taga.

 

Minu omadel sellina asi praegu, et kui makki volüümi keerad natukene kõvemaks, siis kõllid hakkavad ragisema ja kui veel juurde keerata, jäävad üldse vait. Minu mõistus saab aru seda, et kõllid läbi või nende jaoks pole võimu.

Kui asendada originaal kõlarid näiteks sellistega, http://www.noortehnik.ee/SPG10C2/ - kas see parandab situatsiooni ?

Makki võimsus 4x50, kenwood ja uus pakendist tulnud makk. Vana pioneeriga oli ka nii, et kui regullida bassi juurde siis kõllid jäävad vait.

Muudetud , muutis Leks
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • Vastused 68
  • Loodud
  • Viimane vastus

Küsimusele enim vastanud

Küsimusele enim vastanud

Postitatud pildid

Soovitatud postitused

  • 0

Osta uued kõlarid ja vea läbi võimu. Need alpined siiski suht peenikest häält teevad ilma bassita ja varem või hiljem topid midagi pagassi(Soovitavalt siis kinnine kast kui lammutada ei taha ja kvaliteeti taga ajad.), komponent oleks muidugi parem ,et kõrged saaks eraldi ülesse poole tuua aga nii väikest vist pole saada,. Soovitavalt siis kinnine kast kui lammutada ei taha ja kvaliteeti taga ajad.



Kindel ?

 

Aga kas pole nii, kui pole võimu ja kõllid on võimsad nad jäävad mängima, kuid vaikselt ja mitte täis võimsusel ?

Raigisema hakkavad. Välja lükkab ilmselt maki enda sees olev kaitse.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Kui kõlari membraani surud ettevaatlikult sissepoole ja kui ka siis midagi ragiseb on kindlalt kõlar läbi. Võid ka multimeetriga mõõta üle kõlarite takistused ja vaadata, kas on see takistus, mis peab olema. Võib-olla on mõne kõlari mähis lühises osaliselt ja takistus on liiga väike ja see viib maki sees oleva võimenduskiibi väljalülitamiseni.  Kas originaal kõlarid olid 8 oomi? Võib-olla makile ei meeldi see 8 oomi? Makkidele peale kirjutatud 4x50W on huumorinurk, maksimum võimsus. RMS võimsust tuleb neist 15W kanti kanalisse. Kui kõlar on tunduvalt võimsam siis peaks kõlar mängima normaalselt niikaua kuni makist ei keerata volüümi nii palju peale, et signaal viiakse clippimiseni (ei oska normaalset eestikeelset sõna praegu siia välja mõelda). Kui kuulataksegi pikalt nii, et signaal on clipitud, siis see kahjustab kõlareid.

http://en.wikipedia.org/wiki/Clipping_(audio)

Muudetud , muutis mote
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Hakka üks haaval asju välistama, kontrolli kõlarid üle nii, nagu ma soovitasin. Makk vait, vajuta membraani peale, imiteerides kõlari normaalset liikumist, mitte väga jõuliselt ja kuula, kas ragiseb midagi. Mõõda takistusi, ühenda kõlarid maki tagant lahti, vea prooviks salongist juhe kõlarisse, vaata kas nii töötab normaalselt (äkki on juhtmetega probleem, isolatsioon kuskilt läbi, annavad keresse ühendust). Kui teine makk juba samade sümptomitega, siis maki ehk võib välistada.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

tänud mote.

 

täna proovin sellega tegeleda.

 

Samas, mul enam pole originaal maki juhtmestiku, see kõik ümber lapatud ja käsitsi kokkukeeratud. Eile ostsin ISO pistiku, koos ema otsadega. Sinine juhe iso pistikust jookseb eraldi valge juhtmega kokku ja kaobarmatuuri taha.. sõnadega muidugi raske seletada, õhtul panen pildid ka ülesse.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Kahjuks ei oska sind sinu tehnilise probleemi juures aidata, aga ise vahetasin endal hiljuti kõlarid välja ja läksin ka ausa näoga noorde tehnikusse ja ostsin endale need alpine kõlarid - need ei sobinud - nende kinnitused ei ulatanud kohe kuidagi originaalideni. Aretasin isegi korraks nad sisse - ja ei mänginud ka absoluutselt. Ja ma ei ole eriline audiofiil. Iseenesest kui huvi, siis nad seisavad mul kapis :)

Aga võta vana (originaal kõlar) näppu ja saad poest kohe sobiva. Mulle soovitas müüja sellise firma nagu Morel kõlareid (olin täitsa valmis ka muid tuntud firmade omasid ostma), aga ütles, et on head asjad ja ta ise ostaks ka sellised. Täpsemalt on need siis Morel maximo 5 1/4 coax - võrreldes nende Alpinedega on täitsa nagu öö ja päev. See oli nüüd lihtsalt minupoolne soovitus ;)

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Kui on HIFI süsteem, ega sul siis võimendit pagasnikus pole juhuslikult? Sel juhul oled sa lasknud maki kõlariväljundi võimendile sisendisse ja midagi head sealt tulla ei saa kuidagi. Tavaliselt on võimendi pagasniku vasakus seinas plekkide vahel aga kabrio kohta ei tea.

 

Esimesed kõlarid ikka 13cm läbimõõduga või on see jälle mingi kabrioleti teema?

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Kahjuks ei oska sind sinu tehnilise probleemi juures aidata, aga ise vahetasin endal hiljuti kõlarid välja ja läksin ka ausa näoga noorde tehnikusse ja ostsin endale need alpine kõlarid - need ei sobinud - nende kinnitused ei ulatanud kohe kuidagi originaalideni. Aretasin isegi korraks nad sisse - ja ei mänginud ka absoluutselt. Ja ma ei ole eriline audiofiil. Iseenesest kui huvi, siis nad seisavad mul kapis :)

Aga võta vana (originaal kõlar) näppu ja saad poest kohe sobiva. Mulle soovitas müüja sellise firma nagu Morel kõlareid (olin täitsa valmis ka muid tuntud firmade omasid ostma), aga ütles, et on head asjad ja ta ise ostaks ka sellised. Täpsemalt on need siis Morel maximo 5 1/4 coax - võrreldes nende Alpinedega on täitsa nagu öö ja päev. See oli nüüd lihtsalt minupoolne soovitus ;)

 

Nii mina ostsin Moreli kõlarid endale ette kompod ;)

ja olen rahul kuigi pole veel jõudnud võimendit järgi ühendada.

Vanade käkkidega ei anna isegi võrrelda

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

nii, lammutasin pool salongi ära.  leidsin võimu: 

 

e0bbc97365b8.jpg

dc46d26af996.jpg

 

Ühendused: Need käsitisi kokku keeretud juhtmed on proovimiseks tehtud. Tegin vana maki ühenduste järgi.

 

a26ae6b556b2.jpg

 

Need on tundmatud juhtmed, ei tea kuhu neid ühendada ja vana makiga polnud nad ka ühenduses.

 

4ef4246251ef.jpg

 

Ja siin keskel see sinine juhe, mis ühendub omakorda selle väikse valge jupiga. Kui sinine lahti ühendada, siis kaob kogu heli ära.

 

d6d94eb25b3f.jpg

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Kui juba hi-fi jutuks läks, siis alustama peaks ikkagi heast makist. Võite nii head kõlarid ja võimud osta kui tahate, aga mõttetu makiga ikkagi on tunne, nagu kuulaks tops vastu seina naabri superkodukino saundi. Ise omasin vahepeal mitut erinevat ja huvi pärast tõstsin paaris autos ringi neid. Helikvaliteet on väga suure erinevusega. Muidugi eelduseks kvaliteetne cd. USB-i jms pealt pole eriti mõtet midagi head loota.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Sinine võib olla remote, mis maki sisse lülitamisel lülitab sisse võimendi ja kui kõlarid saavad heli läbi võimendi, siis ongi täpselt nii nagu Tiit juba eespool mainis, et makist tulev kõlarite võimendamise tugevusega signaal antakse võimendi sisendisse. Ei tea kuidas see võimendi toimib aga võimenditel millega mina tegelen on kas RCA sisendid või siis kõlaritasandi sisend. Kui tahta maki kõlarite väljundist toita võimendit millel ei ole kõlaritasandi sisendit, siis tuleb osta vahele High-Low converter. Samas kas originaalmakil on siis võimendiga ühendumiseks mingi teine väljund, ei oska öelda...

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Niipalju kui läbi telefoniekraani neid pilte uurin, siis sul lähevad iso pistiku külge ikkagi esimeste kõlarite juhtmed ju (kollased ja sinised). Kui asi läbi võimu toimetaks, poleks vaja kõlareid üldse iso pistiku külge ühendadagi ju. Kuigi see orig süsteem võib üsna väärastunud olla. Lihtsam oma hi-fi pakett teha st siis korraliku läbimõõduga juhtmed iga kõlari juurest pagassi vedada ja siis mingisse rcad tunnistavasse võimu ühendada.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Külaline
See teema on edasistele vastustele suletud.
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus