Hüppa postitusse
  • 0

Velgede falntsid keelatud ?


///Mario

Küsimus

Õhtust rulli pere :D

Selline asi, et käisin siis täna TÜV-il ja sain ilusti läbi aga nokiti mind ka. Esiteks mul masinal on kõigil velgedel flantsid.

Ja öeldi, et neid ei tohi masinal olla. Kas on mingi seaduse muudatus või pole kunagi tohtinud.

Tahaks teada tõpsemalt mis nende flantsidega siis on nüüd.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Sellele küsimusele on 6 vastust

Soovitatud postitused

  • 0

Kusjuures, mäletan selgelt, et nad on keelatud :D Mis ajal ma seda viimati lugesin, kindlalt ei julge väita. Seepärast hakkasin siis määrusest vastavat punkti otsima ja mida ei leidnud, oli see punkt, kus flantsid keelatud oleks.

Kopeerin:

Kood 509. Velje kinnitus

Nõuded: 1) velje kinnitus peab vastama valmistaja poolt ettenähtule;

2) kergmetallist velje kinnituseks peab kasutama selleks valmistatud polte või mutreid;

Flantsidest pole sõnagi :D

Samas muidugi, selle punktiga pannakse sulle ikka ära:

Kood 508. Üldnõuded veljele

Nõuded: 1) peab kasutama sõiduki valmistaja poolt ettenähtud ja ETRTO nõuetele vastavaid velgi;

Pärit on need siis siit: https://www.riigitea...a1_parand.pdf#

Täiesti kehtiv redaktsioon ja selle aasta juuni lõpust kehtima hakanud.

Igatahes, lugu selline, et ma sain ÜV-l ka riielda, kuna rattad ees koopast väljas olid. Kasutasin 15mm flantse. Kirja sain igatahes OV - kasutatud valmistaja poolt mitte ette nähtud velgi. Soovitati flantsid lihtsalt vahelt ära koristada ja asi jokk, siis oleksid need veljed ülevaataja hinnangul täitsa sobilikud olnud. (16"x7,5" ET20)

Muidugi, kui keegi viitsib määrustesse sukelduda, siis kui kuskil flantside kohta midagi kirjas on, lisage siia ka. Kehtiv liiklusseadus tegi ju elu mitmes punktis lihtsamaks, on ju udukad+ pargid nüüd lubatud ja koonusfiltrid (sisselaske muutmine õhu sissevõtu avast kuni õhufiltrini (kaasa arvatud))

Muudetud , muutis GTA
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Mul on sellised flantsid olemas.

Koos autoga on Saksamaalt toodud. Flantsidel on mingi oma pass ja puha. Võin mingi päev sisse scannida teistele ka uudistamiseks :D

Kusjuures mu autole on Saksas ka madaldus passi kantud.

Muudetud , muutis Chulo
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Kasutatud asjadele ei sa ju passe ennam ja kui on hooletu eelmine ommanik siis on ka k6ik asjad seitsme tuule suunas juba .M6ni oinas ei peagi neid juhendeid ja raamatuid t'ahtsaks ja nii need asjad siin mustal turul r'andavad ilma paberiteta.Pooled autod on igasugu paberi majanduseta liikvel. Minu omal polnud midagi kaasas .Mis ime kohas te kyll yllevaatusel k'aite et selliste asjadega teid nokkitakse kogu aeg.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Ei ole eriline imekoht. Aga üldse vaadatakse igalpool velgi nüüd. Pean siis hakkama nata mässama, kuna mulle need MIM 2800-d ei lähe ilma flantsita alla. Esimestel velgedel hakkab suport vastu käima ja tagumised jäävad liiga koopasse. See flantsi teema siis on tegelt ikka vana teema. Lihtsalt mina ei teadnud kas sedasi tohivad olla.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead olema registreeritud kasutaja

Loo konto

Loo konto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus