Hüppa postitusse
  • 0

Premium sound kõlarite identifitseerimine


hgtafka

Küsimus

Tere!

 

Teatavasti on tagumiste Premium kõlarite äratundmine lihtne - peale selle, et nad plastikkopsikutes on, on bassivaljukal ümber korvi pool keritud ning kõrgete jaoks kondekas ning bassika peal 40W kirjas.

Taga on mul need nn premium kõlarid, aga kuidas on lood esikõlaritega?

Minul ees tviitreid näiteks pole, aga bassikad kickpanelites on 40W, lillade koonustega ja muidu väga sarnased Premium kõlaritele.

Internetis liigub veel jutte, et ees mitte Premium kõlaritel on 25W kirjas. 

Kas liigub erinevaid variante ringi?

 

Heli hinnates, siis taga premium kõlarid teevad päris head häält :)

Aga eesmised vaevalt plekikolinat, seal ei ole kõlar isegi õhutihedalt kere küljes, kuna valjuka küljelt tulevad erinevad juhtmed välja, seega ees annab heli kõvasti paremaks teha.

 

Manuses pildid ka kirjeldatutest

 

Screenshot 2021-01-26 at 21.57.49.png

PXL_20210102_122333167.jpg

PXL_20210102_122329279.jpg

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Sellele küsimusele on 10 vastust

Soovitatud postitused

  • 0

Ees on sul viiese vms tava kõlar, ei ole sound system oma.

Heli on esmaselt kinni makis, hea makiga lammutavad need 25w kõlarid ka üsna hea heliga.

Lihtsalt sound systemi kõlarid on pool võitu, seal peab originaalis võimendi ka vahel olema, mis töötab originaalmakkidega.

  • Meeldib 1
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Siis on see müsteerium lahendatud, tänud!

Ma ei ütleks, et asi on makis, tagumised töötavad väga hästi ja kuna heli tuleb veel ajutiselt läbi pre faderi nupu, siis nii esi-kui tagakõlarid saavad signaali samadest kanalitest.

Olen helisüsteemidega nii kodus kui autos omajagu tegelenud ja siin süüdistaks pigem jah kõlari hermeetilisust ning jäiga paneeli puudumist või siis lihtsalt kehvasi kõlareid.

 

Aga eks kevade poole saab esikõlaritega rohkem tegeletud ja siis peaks natuke selgemaks saama, mis seal nõrgem lüli oli.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Vaidlen julgelt vastu :) Heli tulemus/kvaliteet algab makist.

Mul mitmed samasugused autod, erinevad makid, helisüsteemid jne võrdluseks.

Neid sound system helisüsteeme ka päris mitme auto peal.

Hea makiga tava kõlarid "mürtsusid" ühes autos paremini, kui teises täis koosseisus sound system kehva makiga jne.

Vanema pioneeri maki taga tavalised 25w kõlarid tegid ka paremat heli, kui originaal 40w sound system.

Võid suvel läbi tulla ja kuulata :)

Eest ei tasugi erilist mürtsu oodata, seal pole kõlakastigi.

Kui sul balansi nupp, siis üldse mono lugu, kehvematele bavaria c makkidele.

 

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Ma olen täiesti nõus, et makk mõjutab.

Aga selles olukorras välistaks maki kui nõrgima lüli, kuna sai proovitud nii vanema CD makiga kui ka tänapäeva Continentaliga, mis suhteliselt hästi sisuga sobib.

Mõlemad mängitasid tagakõlareid suht hästi, samas esikõlarid jäid nigelaks.

 

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Ma ilmselt lõpptulemusena veangi eraldi juhtmed esikõlaritele, kuna hetkel läheb 4 kõlarit fader nupu külge ning seal ühendatakse esi+tagakõlarite vasakud kanalid kokku ja esi+tagakõlarite paremad kanalid samuti kokku, tõenäoliselt jadamisi ja 4+4=8 oomi peale, seega esimesed kanalid makil ei olegi kuhugi ühendatud ja ressurss seisab.

 

Ilmselt jätan tagumised kõlarid ainult läbi faderi siiski tööle, et see nupp midagi vahvat ikka teeks, mitte ei seisaks täiesti funktsioonita :)

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead olema registreeritud kasutaja

Loo konto

Loo konto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus