Hüppa postitusse

Kuidas sobiks E30 igapäeva autoks?


jan17

Soovitatud postitused

Minu jaoks (mitte minu meelest) ei sobi E30 igapäeva-autoks. Sest ilma ühegi mugavuslisata on tore teha pühapäevaseid retrosõite päikesepaistelisel juunikuu päeval, ent mitte kiirustada kella 9.00'ks kokkulepitud kohtumisele novembrikuus. Ma tean ja 100% aktsepteerin inimesi, kelle jaoks retrosõidukiga igapäevane liiklemine on meeltmööda, aga minu jaoks ei ole.


Igapäevaautol võiks olla kliimaseade, roolivõimendi, kesklukustus, automaatkäikugast, bluetooth-ühendus, talvel autonoomne kütteseade (e. Webasto), nelikvedu ja nii edasi. Ja selle tulemusena olen mina 2+ aasta jooksul sõitnud oma E30'ga ca 2000km ja tavalise liisinguautoga 50000km. Ja E30 on sellest kahtlemata võitnud, kui silmas pidada tema seisukorda.

Muudetud , muutis sysi
  • Meeldib 1
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Olen dailyna E30nega hakkama saanud ja ei kurda kah. Auto ju meeldib, teist liikurit pole, aga samas tuleb pika peale uuemate autode mugavus peale nagu seda teisedki siin räägivad. Igapäeva auto võib ka lai mõiste olla- kes käib üle lahe, kes sõidab pikka maad, kes törtusab linnas. Eks teiste jutt mugavuse, turvalisuse jne kohta nagunii tihtipeale kohe ei koti, täiesti okei :D. Pead arvestama sellega, et kui su elu ei tiirle ainult E30 ümber, siis ole valmis vahest autole EI ka ütlema ning vajadusel seismagi jätta. Mis siis, et kuskil kuulutuses on ainult täna mulla hinnaga läikivaid vidinaid, mida hing kohe osta ihkaks.

Muudetud , muutis Max.
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Minul on igaks aastaajaks erinev e30, mida kasutan igapäevaselt (vahel küll läheb mõnega nihkesse) ja majapidamises ka oluliselt uuemad masinad kõikide lisadega olemas aga ütlen ausalt, sellist emotsiooni nagu e30-ga, teiste autodega mina ei saa. Igapäevaseks väga hea ja kindlasti kordades odavam pidada kui uuemaid masinaid. Probleemidest ka enamustest lennult jagu saanud, seevastu uuematega istud lihtsalt nukralt teeääres ja vaatad vilkuvaid veateateid. Viimased 5 aastat selliselt lasknud ja kui nad seda kütte solkimist väga hullult ei jätka, siis varun masinaid juurde, et ka tulevastel põlvedel oleks rõõmu. 

  • Meeldib 7
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Mõtlesin, et avaldan ka natuke arvamust. Kõik oleneb sellest millega sa harjunud oled. Ise olen viimased 4a esimese ja ainukese autona 2.5 e30 kupeed omanud ja olen kõik igapäevased sõidud ära sõitnud, varasematel aastatel ka talvel, kuid tuleb tunnistada, et viimase talve veetis auto juba soojas garaažis. Kuna ise hindan sõidurõõmu üle mugavuse ja küttekulu, siis minu jaoks on tegemist ideaalse igapäeva autoga. Enda kogemusest rääkides ei ole ülevalpidamis kulud ka midagi tapvat, kulu ei tohiks ületada kuskiltki otsast uue auto liisingumakseid. Kui ise suutsin autot ülevalpidada nii gümnaasiumi kui ülikooli ajal, siis ei tohiks see probleemi valmistada ühelegi vähemalt keskmist palka teenivale inimesele, kõik oleneb muidugi muudest prioriteetidest.

 

Nagu eelpool mainitud, ei ole see kindlasti see auto, mis sind alati hommikul kella 9.00 koosolekule õigeks ajaks kohale viib, alati võiks tagavaraks mõni muu transpordi lahendus olla (kasvõi takso, bussi või siis jalgratta näol oleneb, kus Eesti otsas elate) või siis lihtsalt paindlik graafik. Samuti 99% ajast olen autos üksi või kaksi, seega kui lapsi vaja kooli/lasteaeda vedada siis ei ole see kindlasti õige auto.

 

Kokkuvõtteks, kui püsikiirusehoidja ja madal kütusekulu ei ole veel ära hellitanud ning pere pole veel looma hakatud, on e30 igapäeva autona täiesti arvestatav valik, muudes olukordades ilmselt pigem hobiautoks. Samas kui peres on juba teine auto olemas, siis saab ka e30 väga edukalt hakkama. 

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Et kellelgi ei tekiks hästi tasustatud turundusmeeskondade poolt esilekutsutud "kuumaks-alates-illusioone", siis tavapärase läbisõidu juures (10-20k aastas) on uus liisinguauto alati kallim pidada kui E30 või muu heas korras kasutatud normaalne sõiduauto. Kuid tuleks silmas pidada ka seda, et emotsioonid mis E30 tekitab, ei ole ainult positiivsed. On ju variant, et ta Stockmanni parklas esmaspäeva hommikul kohe vaba päeva võtab, Liivalaia tänaval teisipäeva keskpäeval keset liiklust alla teeb jne. Suvel on mõnusam treilerit oodata, sellega olen täiesti päri :). Novembrikuus samas nagu ei tahaks...

Muudetud , muutis sysi
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Aga ikkagi emotsioon, mis siis et mitte positiivne :) Parem ikka, kui täiesti tühi tunne, mida näiteks valdav enamus uusi autosi mulle isiklikult tekitavad. Üldjuhul ootavad treilerit ka ikka tänapäevaautod, mille puhul ise ei mõista/saa ega tutika puhul tohigi ise midagi teha.

Mis mugavusvarustust puudutab, siis kõik lehe esimeses postituses mainitud asjad on e30-l täitsa olemas ja paigaldatavad kõigile mudelitele, kui kohe tehasest pole olnud.

  • Meeldib 6
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 2 nädalat hiljem...

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead olema registreeritud kasutaja

Loo konto

Loo konto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus