Hüppa postitusse

O: E30 hobiautoks


Tanel_P

Soovitatud postitused

Eestisse ei ole mõtet ju e30 tuua, 2k eest ei saa isegi sedaani, kõik enam- vähem autod on eu oksjonil alates 4th, mis ei tähenda veel korralikku auto, lisa juurde transa ja marginaalsus ning ostjate unistus roosteta ja orig. Värviga autost ning ongi tulemus käes. Üks ülevärvitud must 89a kupee 320 on leedukatel pakkuda, saksa passiga, kuid hinda küsivad vähemalt 5k ja väidavad, et viivad Saksa tagasi ning kohalikul turul ei paku üldse. Muidu Autod1.com oksjonil on iga nädal mitu ahvatlust ;)

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Tahaks veel lisada, et lugesin selle teema läbi. Mitte midagi halva pärast aga mulle tundub, et sa oled enda rullika ostmisega paar aastat hiljaks jäänud. Umbes kolm aastat tagasi maksis Eesti keskmine rullikas 2000 - 2500€. Eesti keskmine rullikas oli siis pindmise roostega ja/või mõne auguga põhja all jne. Ütleme selle kohta keskmine.

Täna vaadates turu seisu siis maksab selline rullikas 3500-4000. Mina julgen väita, et mul on natukene parem kui Eesti keskmine rullikas aga siiski vaja vajab tähelepanu kuna see on 31 aastat vaja BMW. Hinnad on tõepooolest kõrged aga mina arvan, et sa ei leia 4000-5000€ eest endale sellist autot mis vastaks sinu poolt väljatoodud nõuetele. Selline on E30 turg eestis ja kahjuks pole midagi teha, et hinnad on sellised mis võibolla mõne inimese jaoks ei vasta kvaliteedile. Veelkord tahan öelda, et ma ei mõtle midagi halvaga vaid pigem kirjutasin selle siia arutelu pärast.

Mina isiklikult näen siin kahte varianti. Kas tõsta ostu summat ning leida endale sobiv auto mis oleks niipalju korras, et saaksid aastaid lasta nii, et midagi tegema ei pea

Teine variant on see, et leppida sellega mis sellise summa eest turul on

Muudetud , muutis Sannder
  • Meeldib 2
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

@Sannder Kusjuures, ma arvan, et sul on täiesti õigus. Ega ilmaasjata ma sügisest saati otsinud pole. Kui mul eelarve 10k oleks, siis oleks kindlasti sobiv auto juba leitud. Hetkel üritan leida võimalikult head autot selle hinna juures ja ongi kuradima keeruline. No ma olen ka välja toonud, et paar autot on selle aja jooksul siiski minu soovidele selles hinnaklassis vastanud, aga olen hiljaks jäänud. Seega täiesti lootusetu see pole, lihtsalt peab kannatlik olema.

 

Sinu auto on kindlasti väga hea auto ja mul pole selle kohta ühtki halba sõna öelda.

  • Meeldib 1
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

See on lihtsalt keerukas tõesti. Minu auto jah selline natuke parem kui keskmine. Ma tahan seda ise vähemalt loota 😁 Minu jutt käis õnneks üleüldise turu kohta.

Endal samamoodi imestus kui vaatad mis summadega ja olukorraga E30 müüakse 😁

 

Olgem ausad. E30 turg Eestis on perses aga midagi pole teha. Järelikult on nõudlust piisavalt, et suammad sellised. Väga keeruline midagi korraliku leida tõesti

Muudetud , muutis Sannder
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Ühte ma teile julgen väita , hind ei määra seisukorda. Seisukord võib määrata hinna, aga mitte vastupidi.

Minul on odavamapoolsed kätte sattunud masinad pigem paremas seisus, kui rohkem maksnud autod.

Tegemis ja üle käimist vajavad eranditult nad kõik .

Saksa lehtedel neid 10000€ pille ka vaadanud ja nutt tuleb peale :)

 

Hetkel üks ehe näide seisab hoovis ja ootab oma saatust. Kallimaotsa pill, mis siin foorumiski kära ja nõudlust tekitas.

Pealt ja seest auto nagu üleeile tehasest. Mhh, aga kere...Ma ei näe muud lahendust, kui paljaks ja uuesti otsast pihta.

 

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

54 minutit tagasi, Tanel_P ütles:

@Sannder Kusjuures, ma arvan, et sul on täiesti õigus. Ega ilmaasjata ma sügisest saati otsinud pole. Kui mul eelarve 10k oleks, siis oleks kindlasti sobiv auto juba leitud. Hetkel üritan leida võimalikult head autot selle hinna juures ja ongi kuradima keeruline. No ma olen ka välja toonud, et paar autot on selle aja jooksul siiski minu soovidele selles hinnaklassis vastanud, aga olen hiljaks jäänud. Seega täiesti lootusetu see pole, lihtsalt peab kannatlik olema.

 

Sinu auto on kindlasti väga hea auto ja mul pole selle kohta ühtki halba sõna öelda.

Ma näiteks otsisin tsirka 10a oma rulli. Kriteeriumiks oli muidugi vähene rooste, kuna mu esimene pre kupee mädanes põhimõtteliselt pooleks. Auto leidsin ka muidugi pool juhuslikult ja mitte eestist. Aga see ootamine ja otsimine tasus ära, leidsin pmt roostevaba pre kupee ja seda väga mõistliku hinna eest

e30.jpg

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Ma ei tea - kui ma võtan lähiriikide mainstream saidid lahti (ss.lv, nettiauto.fi, blocket.se vms), siis on viisakaid masinaid mõistlikke hindadega ikka suht lademetes. Ehk siis ülehinnatud e30 on ikka rohkem Eesti fenomen. Nüüd kui veel siseneda sügavamale nende riikide e30 maailma, siis võib leida ka paremaid diile.

 

Ei taha mõeldagi kui soodsad võivad veel olla lõunariikide autod, kus vähene rooste on pigem reegel kui erand :D

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

2019-4-5 kell 11:46, iknowthatfeelbro ütles:

Ma ei tea - kui ma võtan lähiriikide mainstream saidid lahti (ss.lv, nettiauto.fi, blocket.se vms), siis on viisakaid masinaid mõistlikke hindadega ikka suht lademetes. Ehk siis ülehinnatud e30 on ikka rohkem Eesti fenomen. Nüüd kui veel siseneda sügavamale nende riikide e30 maailma, siis võib leida ka paremaid diile.

 

Ei taha mõeldagi kui soodsad võivad veel olla lõunariikide autod, kus vähene rooste on pigem reegel kui erand :D

Ei saa nõustuda, viimase väitega veel eriti, nagu oleks rooste pigem vähene probleem. Võin sulle kinnitada, et lademetes ei ole neid mudeleid enam kuskil ja odavalt ammugi mitte. Itaalia ja Hispaania autod liiguvad soodsamalt, kuid sinna oma kätt vahele saada on ikka päris keeruline. On mitmeid EU kontakte, kelle käest olen küsinud, kuid ikka ja jälle saad selle sama tuttava naeratuse ning vastuse, et unista aga edasi, isegi otsin. 

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Tere!

Mul on üks e30 316 sedaan. 1985a aut. kast, esimesed el. aknad, täiesti originaal ja rappimata. Mõned täpid pindmist roostet. Kuldset värvi. Viimase TÜV tegin 2010a, mille läbis vigadeta. Sellest ajast seisnud kinnises eramaja garaazis pukkidel, kuid ruumipuudusel on vaja müüa. Pilte pole veel teinud, ega kuulutanud kuskil, aga, kui kellegil huvi, võib rääkida. Asub Tartus Vahi linnaosas. Järgmine näd. on plaanis treilale panna ja lasta kõik õlid/vedelikud vahetada.

Läbisõit on 140k ja Eestisse toodud 90ndate teises pooles Saksast, talve pole Eestis kunagi näinud.

5073443

Kristjan

Muudetud , muutis Kristjan128
  • Meeldib 4
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Sõltumata NFL/PFL teemast on kasutaja Kristjan128 postitus tähelepanuväärne. Esmane kirjeldus autost on paljulubav ning fakt, et see jõudis postitusena siia teemasse on omaette kõnekas.
Minul ostusoovi pole ning seega reisi Tartusse hetkel ei planeeri. Samas vähemagi E30 ostuhuvi olemasolul valiksin nutitelefonis E30 foorumi asemel Kristjani telefoninumbri. Selliste autode puhul võib olla nii head kui halba - kuid sellistel autodel on kindlasti ajalugu siinsamas Eestis, kes selle tõi, miks, mis temast sai.... 

 

  • Meeldib 4
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Külaline
See teema on edasistele vastustele suletud.
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus