Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY
Young Fanatik

316 m20b25 '87 - young fanatik

Soovitatud postitused

@GTA orig kolbe ma pole ka suutnud leida, aga sepis kolvid hakkavad alates 1300 eur.

@extreme327 eks kindlasti tulevad arp kaane ja kepsu poldid, kaas tehakse ka ilusasti ära, sealt ei plaani kokku hoida. Ma polegi hetkel sru saanud kui palju tuleb neid kolbe siis modida? Kui panna paksem tihend siis peaks ju koik enamvähem olema. Kepsud on m50 kone omad(sepis) aga mõõdud on täpselt samad.saaled ja muu pudru tuleb ka uus kindlasti, bloki seisukorda hetkel ei tea kas ja kui palju on vaja seda lihvida/hoonida sest tahaks talvel sellega veidi sõita. Hetke plaan on koik vajalikud ära tellida/ osta. ja jaan veebr moto pulkadeks ja tegemiseks. Mis õlipumpa sa kasutada soovitaksid? ise olen mõelnud et turbo jaoks eraldi elektriline pump osta ja lisa avaus karterisse.Ma ei tea kas orig punp suudab ära toita turbot, õliradika ja mootori? 

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Aga miks üldse uued kolvid(kui sa tõesti päris tonni võimsust ei plaani)? Nii veski juba, et ei saa ka rõngaste vahetusega surveid tolerantsi? 

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

@Max. ausaltöeldes pole mootori silindri surveid yle mõõtnud, kui peakski olema blokk kulunud, siis tuleks muretseda uued kolvid. Hetkel jäävad originaalid plaani, täpsemalt saab siis teada kui moto laiali kisun. Minekut tal naq ikka on, kuigi teise käiguga enam kerima väga ei võta.😀

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Originaal õli pump töötab ilusti. Pole vaja mingit elektrilist jama sinna.  Kui raha palju üle siis PPF lehelt saad m21 suurema tootlikusega pumba sinna aga toimib ka originaal,peaasi et väga kulund pole. Originaal kolbidelt laseks natuke ikka maha treida olgugi,et paksema tihendi paned.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

@extreme327 eks kui laiali kisun moto siis saab teada mis seisus õlipump on, aga sedagi hea teada, et tuleb ilusasti toime selle agregatuuri ära toitmisega. 

Aga seni on rindel muutusteta, auto ootab kodus kuni jälle tal midagi tehtaks, aga ise hetkel tööl ja asi venib. Kuu lõpus plaanis tellida saaled ja muud tihendid, järgmine kuu arvatavasti aju ja cooleri ning pihusti systeem.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Tihti kaovad silindri surved läbi klappide, seega kõige õigem moodus kulumise hindamiseks oleks nn leakdown test. Nii saab aimu, kas klapid üldse peavad ja kui, siis kui palju kolvi kõrvalt kaotsi läheb. Silindrist hõre mootor peaks juba arvestatavat karterituult ka tegema. 

Pea remondi kohalt väike märkus, et minu teada lõigatud pesi ja uusi või lihvitud klappe ei ole tark sooveldada, need töötavad ise sisse.

Rõngaste vahetusel tuleks ka silmas pidada, et uus rõngas vanas silindris, mis kergelt ovaalne, väga hästi sisse ei taha töötada. Hoon kui pinnaviimustlus aitab ehk kaasa, kuid kõige õigem oleks silinder taas ümmarguseks puurida. Eeldab remontkolbi, ehk €. Kui juba kolvi välja võtad, siis midagi pead tegema, vana rõngaga ja hoonimata ära kindlasti enam kokku lao. 

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

@kurikristjan kõik sõltubki mis seisukorras mootor on, kui silindrid ja kolvid korralikud siis tuleb hoonimine plus uued rongad, kui aga ovaalsed ja loksud sees juba, siis pean rem moodus kolvid otsima( mida ma siiamaani ei ole suutnud leida,vb m50 kolvid sis ehk?) kaasel  lasen loigata 30+45° (oli vist nii) klapipesad. klapid puhtaks, kaase labipesu, lihv, nookurite seisukord yle vaadata ja sääretihendid uued. Hetkel mootor käib yhtlaselt(v.a kylmalt siis jätab vahele ja raputab) ei suitse, kõrvalisi helisid ka pole. Vedelikke ei tarbi, v.a 98😀

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

M50 kolb ei sobi 885 põlemiskambriga hästi kokku, oleks jällegi poolik lahendus. 

viska kasutaja lepa turboka teemale pilk peale, kui veel pole. Seal näha, mis hästi, mis halvasti kasutades originaal tükke.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kuidas on keegi lahendanud turboka yv probleemi? Neid turbokaid siin ikka jagub? Kõik teevad mustalt? Vaatasin veidi mnt lehte ja hakkasin motlema. Nimelt on mootori vahetusega lubatud võimsuse, kubatuuri ja kaalu kasv vastavalt 30,20 ja 10℅. Sisuliselt saan ma oma autole paigaldada kuni 163 kw mootori ja töömahuks 3.0(v8 bemmi oma nt) Lisaks on kirjas, et omavoliline sisse- ja väljalaske systeemi ymberehitamine on keelatud. Rõhk sonal omavoliliselt, sellest ma järeldan et kui arki- ga see nt kooskõlastada ja vormistada ymberehitus siis peaks olema ju legaalne see? Mis on minu idee- teha turbokaks, panna ca 0.5 bar rõhku puhuma ja minna dyno stendi, panna mingi algelise seadega 160 kw, teha sellest väljatrykk vmisiganes. minna arki tehnoosakonda näidata neile neid pabereid ja saada turbo kohta ymberehitus? Väga utoopiline? v siiski reaalne.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

@extreme327 no ju siis peab ikka kusagilt mustalt minema😀 hetkel plaanis jaanuaris yv veel legaalselt teha, siis saab aastakese turbokaga paugutada, edasi vaatab mis saab😀 Haige riik ikka see EV

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Nii tykk aega on vaikus olnud, ega eriti midagi muutunud pole kah. Sai soetatud sepis kepsud ja progeaju. Sõber pakkus hea hinnaga KMS mp25 aju, osaliselt on juhtmestik ka valmis( süüyesysteem vaja kylge pookida veel, arvatavasti teen waste sparki peale) Niipalju kui ma uurisin, sis seda aju pole just väga palju kasutusel,ega ma ise ka paris tapselt pole veel aru saanud sellest, olin põhjaliku töö ms i kohta teinud. Kuna KMS il puudub sisseehitatud Map andur siis tuleb see eraldi monteerida, aga yllatus oli oi kui suur kui huurisin hindasid. Origin Kms Map andur maksab 140 eur😌mis on sisuliselt 1/3 aju hinnast. Tahakski teada kas sellele kannatab ka mõnda muud Map andurit kylge sokutada, nt VAG v BMW orig andurit. Orig Kms map anduril 3 väljundit, seega ei tohiks see süsteem väga spetsiifiline olla. 

Lähiajal on plaanis ära tellida pihustid ja kepsu ning kaase poldid. Mootori tihendi komolekt ootab ka oma järjekorda.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
16.10.2018 kell 20:46, extreme327 ütles:

Ebareaalne.

Keegi ära teeb ja läbi läeb teen tordi välja😉

Pole küll foorumijutt, aga mul on/oli low-mount turboga E36 ning polnud ülevaatusel miskit probleemi. Otsi inimene, kes sind mõistab, auto veermik, tuled, mootor, CO, pidurid jms kõik korras, siis pole probleemi. Minul vähemalt polnud, 

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Üv kohapealt peab ikka poole kohaga psühholoog olema, et inimesi nii hästi tunda ning leida see, kes sind mõistab(kõlab nagu mingi paaritumine :D ).

Kui minna kuskile punkti, kus igapäev ei käi ja mehi hangaaris ei tunne, siis on ikka täielik ehku peale minek. 

Muudetud , muutis Max.
  • Haha 1

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead sa olema registreerunud kasutaja

Loo konto

Loo kasutajakonto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse

Oluline teave

Oleme salvestanud sinu seadmesse küpsiseid, et aidata seda veebilehte paremaks muuta. Sul on võimalik kohandada oma küpsiste seadeid, vastasel juhul eeldame, et nõustud nendega. Kasutustingimused & Privaatsus