Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY
mikro4001

Bmw 316 87a Jäärajaauto.

Soovitatud postitused

Kaks tänavapilli valmis tehtud ja mōlemad müüdud(e30 2,7 stroker ja 1,8is) . Otsutasin, et talv tulemas ja peaks midagi ka talveks tegema. Sai ükspäev ringi sōidetud ja ops mida ma näen e30 bmw seisab. Autost välja ja kohe juttu tegema, selgus et auto kaua seisnud ja vanemal härral pole sellega aega enam tegeleda. Härra tahtmine oli pudel kallimat rummi ja cola ja et ma selle auto minema veaks. Mōeldud tehtud. Auto garaazi ja pesema. Pestud siis vaatasime üle mahlad ja kallasime sisse uued vedelikud . Prooviks aku peale, korra süüdet ja asi käis mis siis et seisnud 3a. Kuna taastada ma seda ei soovinud, sai see køik alguse siit.

 

Sisu välja, kōik puhtaks. (Mul koik sisu alles mimgi sinine vōite kysida kui midagi vaja) Kōigepealt pōhja keevitus, auke oli küllalt vähe. Siis seest valgeks, juhtmed isoleerida uuesti ja paigaldada korv istmed..Tehtud. Tellida rool ja lōigata valmis sobivad rühvel plaadid. Tehtud. Start süsteen nupule koos syyte ja asjadega. Tehtud. 

 

Sisu valmis, mōtlesin et mis nyyd et seest on ilus aga väljast värv ja rooste ei meeldi. 

Ketas kätte, rooste maha värv maha uus pahtel, mädand kohad välja ja uued tükid asemele keevitada( kohti polnud palju) 

Tagatiib vajas keevitust kuid taha panin tiiva laiendid ja lōikasin tiiva lühemaks. Krunt ja värv. Nii sai temas must auto! Nyyd on juba kleepsud peal ja väliselt auto samamoodi valmis. Veel paar pisi asja teha. (Pildid pole kōige uuemad.)  Eile sai pandud auto käima ja vaadatud et miks ta siis kohapeal ilusti ei tööta.. Avastus suur kolle on kolmest kohast lōhki, mootor nagu mahlapakk:) Ega midagi täna mootor maha ja auto külili, eemaldasin kolded ja homme tellin kōik uued tihendid ja asjad. Auto läheb pōhjaalt ka värvi ja vahetan ära kōik puskid esisillas ja asjad. Mis on minule endale imelik et auto on 316 aga Mootor on 1,8 75 kw.. 

 

 Kindlasti on palju veel tehtud mida ma ei maininud. Aga siin asjad mis veel tegemist vajavad ja kindlasti tehtud saavad.

 

Otsetoru paigaldus koos sport pütiga.

Pōhi läheb mustaks ja eemaldatakse rattakoobastes viimne kui üks auk. 

Esisillas kōik puksid vahetada. 

Tagasillad sama ja differ teha kinniseks. 

Käigud lühemaks ja kastiōli uus. 

Sisse teha puur. 

 

Eks neid asju on veel ja veel, kindlasti postitan siia palju pilte. Lume ootuses tegeleme autoga igapäev ja peas mōlgub ka mōte is Mootorile. Loodan et auto sōidab ka kaasa mōne jääraja vōistluse. 

 

Praeguseks päikest :)👌✌️️

IMG_1696.JPG

IMG_1186.JPG

IMG_1703.JPG

IMG_1704.JPG

IMG_1705.JPG

IMG_1706.JPG

IMG_1707.JPG

IMG_1709.JPG

IMG_1711.JPG

IMG_1713.JPG

IMG_1715.JPG

Muudetud , muutis mikro4001

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Uksepiidad ja asjad said seest värvitud, vaja nyyd värvida veel kapotialune enne kui kokkupanemiseks läheb aga praegu ootame uusi juppe ja tegeleme pōhjaga. Kindlasti lähevad kōik uued voolikud ja torud. Veljed said kah juba värvitud aga pole veel rehve. Paigaldamist ootab ka tagumine antikas. Panin siia pildi koldest. Kui keegi hea inimene pakuks mulle üht fl tagatuld(kōrvalistuja), vōib olla mōrades aga ei tohiks olla tykki väljas. Hind peaks olema mōistlik. 

IMG_1744.JPG

IMG_1728.JPG

IMG_1729.JPG

IMG_1730.JPG

IMG_1731.JPG

IMG_1717.JPG

IMG_1719.JPG

IMG_1722.JPG

IMG_1757.JPG

IMG_1759.JPG

IMG_1760.JPG

IMG_1761.JPG

IMG_1762.JPG

IMG_1763.JPG

IMG_1764.JPG

IMG_1765.JPG

IMG_1767.JPG

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

pole paha, keegi julgeb oma rullikaga talvel õue ka minna :D

Muudetud , muutis yaku
  • Haha 1

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

See on ikka jh 316i mitte 316 (karpa). Kui imestasid töömahu osas hoopis, siis ega aegade algusest peale tänapäevani ei ole seeria (3xx) taga olevad numbrid alati ühtivat/seotud mootori töömahuga. See on mudelitunnus, mitte mootori töömaht!

E30 karpad on näiteks sama m10 1.8 mootoriga, aga mudeli nimetus on 316.  325e on ka ju reaalselt 2.7l töömahuga jne.

Sul on esimese otsa FL , 1,6 m40 mootorit ei olnud olemas veel, seepärast pandigi m10 mootorit 316i nime all. 318i m40 tuli kohe ,kui FL tehti.

Nb! Tee pealkiri ka korda, mudel, aasta jne!

  • Aitäh 2

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Praeguseks seis selline, käisin just juppide järel tellisin ära toru mis läheb otse tagant ette. Mootor sai puhtaks pestud ja sai veel pōhjas keevitatud paar koht ja  seejärel lastud mastiksi uus kiht pōhja alla ja pintsliga kaetud ka karbi alumised otsad. Juppidest niipalju et esisild uued puksid, mootoril koik uued tihendid ja küünlad, rootor jne :) Leidsin ka tartust uue kolde(väljalase). Endal oli koldes mōrad sees. Vaatusel selgus et roolilati otsas on jube loks sees, selle asendane teise latiga ja starter samamoodi laseb üle. See on ka uus olemas :) (mitte tuliuus vaid kasutatud aga korralik) ...Praeguseks nädalavahetust nautima ja esmaspäeval alustame mootori tihendite vahetusega ja seejärel esisild :) Käigukang sai pandud opel omega A oma. 

 

Ilusat nädalavahetust ! 

IMG_1769.JPG

IMG_1771.JPG

IMG_1796.JPG

IMG_1797.JPG

IMG_1798.JPG

IMG_1799.JPG

IMG_1800.JPG

IMG_1801.JPG

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Lepa sa talvel jäärada ka sōidad? Huvipärast tuleks kohe su autot vaatama. Ehk leian endale häid nippe :) Mida peaks veel autoga ette votma ! 

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Jääradasi on kõvasti nühitud:ipb-happy-smile:

Ega seal midagi vaadata pole, talvesõitudeks olen tagasillale raskust pannud ca 20-30kg

Siit võid sirvida: http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=4&t=214713

Sulle rehvid ka kohe olemas :D  http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=58&t=276269

Ise see talv ei sõida.

Muudetud , muutis lepa
  • Aitäh 1

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Asi on nüüd natukene venima jäänud. Mootoril on vahetatud koik tihendid koos simmeritega. Uued küünlad jagajad asjad.Korralik väljalase(mōrad puuduvad) . Riiulis on korralik starter ja alla pandud juba ilma loksuta latt koos uute rooli otsadega. Ōōtsad on maas kuna sinna lähevad kōik uued puksid ja ette lähevad tutikad amordid. Mis kōik juba olemas..Vaikselt proovin ikka teha edasi ja edasi et kui ükskord jää on järvel siis saaks auto valmis :)! Ette leidsin ümarad kaugtuled ja sisse sain tahomeeter kella. Plaan on vahetada käigukasti ōli ja siis mootor veel korraks üle vaadata ja tagasi peale tōsta. Paigadatud koik uued voolikud.  Täna sai garaazi veel veetud sarnane 1,6 mootoriga FL KEREPEAL e30. Pidin ta ostan kuna hind oli nii väike.. Edasist käiku autoga ei tea, pole veel plaane. Aga auto ise seisnud 10 a kyynis ja vanahärra otsustas ta viia Vanarauda kuid nii kahjuks ei läinud :) Panen siia ka mōned pildid sellest teisest autost. Koik asjad mis e30 on olemas peaks sellel autol kyljes olema. Raadi0 on müüa kui keegi huviline soovib.. Sai siis autoga kaasa palju erinevat uut nänni kah !  Bmw on selline haigus et kui üks on tahad veel ja veel. Homme lisanud veel kindlasti 1 bmw kui mitte 2 . ✌️️😀 Kuid kahjuks seda omale ideaalset e30 pole veel leidnud. Eks igapäev ikka vaatan ja ilastan saksa foorumites millised maasikad on müügis :)!

IMG_1860.JPG

IMG_1861.JPG

IMG_1887.JPG

IMG_1888.JPG

IMG_1889.JPG

IMG_1892.JPG

IMG_1894.JPG

IMG_1895.JPG

IMG_1896.JPG

IMG_1897.JPG

 

 

Muudetud , muutis mikro4001

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

See koopa värk on ikka väga nõme, olen isegi sellist asja näinud et makrofleksiga on nii tehtud. 

Muudetud , muutis harcore
  • Haha 1

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel
12/5/2017 kell 18:12, Toivoku ütles:

ega sul yvl keegi ju polstrite alla ei piilu.

See peaks amorditestis juba näitajate järgi välja tulema :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Sai veel üks seisev isend toodud :) Mina oma silmis temal mingit otstarvet ei näinud aga selles foorumis on inimene kes seda tahtis :)! Nii siis leidsin mōlemad rullid endale uue omaniku 1 mees vōttis kohe kaks korraga. Nüüd kui garaaz tühi ja varuosa riiul natukene täienes uute juppidega, hakkan oma autot edasi ehitama. 

IMG_1950.JPG

IMG_1967.JPG

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead sa olema registreerunud kasutaja

Loo konto

Loo kasutajakonto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse

×

Oluline teave

Oleme salvestanud sinu seadmesse küpsiseid, et aidata seda veebilehte paremaks muuta. Sul on võimalik kohandada oma küpsiste seadeid, vastasel juhul eeldame, et nõustud nendega. Kasutustingimused & Privaatsus