Hüppa postitusse
  • 1

M50 mootori paigaldus e30-le


RDMU

Küsimus

Kuna eraldi teemat siin veel ei ole selle mootori (m50b25) paigaldusest e30ne peale, siis tegin siia teema, et koguda kokku meie kõigi kogemused ja teadmised.
Inglisekeelsed õpetused ja põhiasjad kirjas järgneval kahel aadressil.
http://www.e30dohc.c..._Required_Parts
http://www.rmeuropea...0-m50-swap.aspx

Vajalikud asjad mootorivahetuseks:

M50 terviklik mootor koos kõigi lisaseadmetega kas e36 või e34 pealt.
Juhtmestik ja mootoriaju
E34 525i õli vann, õlivarras koos õlivarda toruga ja õlivõttur.
E36 mootorikäpad

Käigukastidest võib kasutada M40, M42, M43, M50, M52, S50, S52 kaste.

See, et millist käigukasti kasutada, sellest oleneb ka, millist kardaani on vaja kasutada, samuti tuleks mõelda differentsiaali ülekande peale, kuna M50 mootorite kastidel 5. käik 1:1le (rullikatel 4. käik).
Olenevalt käigukastist tuleb valida ka kardaan, sest käigukasti otsaflantse on kaht tüüpi: suur ja väike. Kuna E36 ja E34 M50 peal  kasutab BMW ZF-i kasti, millel suur flants, siis üks lihtne kardaanivariant oleks E36 328i või 325 diisli kardaani, mis üsna õige pikkusega.
Käigukastihoovastik võib vajada ka muutmist.

Muudetud: 17.10.2013 - Margo

Muudetud , muutis Margo
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Soovitatud postitused

  • 0

Info puudulik siin.

BMW vaakumvõimude osas saab kasutada ka E21 vaakumvõimenti. Samuti võib iga kell panna mõne muu vaakumvõimu millel auguvahe sama.

Kardaanid sobivad ka E28 omad, jälgida tuleb samuti flantsi suurust vastavalt käigukastile.

 

 

Käigukasti võib kasutada ka M20 ja M21 oma.

Muudetud , muutis erxx
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

ühtehi rihmaseibi ma küll ära ei võtnud.ainult sisselaske kolle oli maas.uskuge või ei sidur sobib 324-ja oma st.korv 1,6-se oma ja ketas 324. Käigukasti eluiga on suht lühike kui väikse mootoriga autost rääkida.käigukasti kinnituses ei pidanud midagi muutma ainult hoovastikus.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Niipalju, kui mina praegu teinud olen, siis samuti ühtki rihmaratast maha ei võtnud, eemaldasin sisselaske ja läks koos kastiga sisse. Kastiks Getrag 240 m50 sidurikomplektiga. Vahetada tuleb ainult hooratta sees olev laager, kui G240 kasti kasutada - siduriketta nuut sama. Autole jäi originaal vaakumvõim ja sisselaskekollet ei pidanud ka modima, kui piisavalt pikka juhipoolset mootoripatja kasutada.

Veel üks huvitav fakt, et doonormootori sain algusaastate e34 pealt ja seal on m50 mootorijuhtmestik C101 pistikuga ehk plug and play variant.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Ma suutsin tänu rihmaratta eemaldamata jättmisele eest raamipleki ära mölkida ja lisaks veel soojendusradika ühe toru otsa katki teha. Auto seisis veidi kõrgemal pukkide peal ja taliga lasin mootori vahele koos käigukasti ja koos sisselaske kollektoriga. Üldiselt sõltub kõik sellest, kui head on abivahendid, seda paremini saab mootori peale ka.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Võib kasutada ka E30 kaste. Mina kasutasin näiteks M42 kasti, kuna see oli garaazis olemas ja kuna aeglase ülekandega LSD oli taga, siis tahtsin seda säilitada. Ainuke asi, mida jälgida, on hooratta sees olev laager, kuna kasti võlli otsad on erineva paksusega.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Võib kasutada ka E30 kaste. Mina kasutasin näiteks M42 kasti, kuna see oli garaazis olemas ja kuna aeglase ülekandega LSD oli taga, siis tahtsin seda säilitada. Ainuke asi, mida jälgida, on hooratta sees olev laager, kuna kasti võlli otsad on erineva paksusega.

Mis kardaani kasutasid?

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Muudetud 14.10: Tegin väikse võrdlustesti garaazis. M50 ZF-i ja M42 Getrag 240 erinevus on ainult sidurisse minev võll välimuselt. Kastid on samade pikkustega, sama sidurikojaga. Sidurikettal erinevus diameetris ja istub mõlema kasti võllide otsa. Üldiselt tähendab see seda, et kindlasti on omavahel vahetatavad M40, M42 ja M50 kastid.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 0

Omavahel vahetatavad jah kastid, kuid kas mitte m50 küljes ei jää m20 kast nurga alla?

Ja keegi võiks küll sellsit infpt jagada, et kudias on m51 mootori käigukasti vastupidavus suuremale jõule ja mis ülekannetega on m51 käigukast?

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead olema registreeritud kasutaja

Loo konto

Loo konto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus