Hüppa postitusse

K: Tuuningu legaalsus eestis!!


Andrus

Soovitatud postitused

  • Vastuseid 155
  • Loodud
  • Viimane vastus

Teemas enim postitanud

Väike küsimus suuremale ringile. Mul on turbo kapoti alla poogitud.. Et kui politsei kinni peab kas tal on õigus kapoti alla vaadata? Ning kui ma ütlen, et kapoti avamis tross läks eile puruks kas tal on õigus ise proovida salongist kapoti avada?

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

ei aga selle võiks küll välja uurida kas peab hr politseile luuke avama kui ta käsib? kui kõik korras on (aastatega on selgeks saanu) kustuti kontrollitud, apteegi sisu nimekiri olemas, jne siis võib nendega ju plõksida....

apteegi sisu nimekiri olemas ??? mismõttes nagu? apteek ise pole enam kohustuslik.... ei saanud lihtsalt mõttest aru :oops:

lihtsam on ümber vormistada, kui on passis 325, siis töömaht jääb samaks, kilovatte tuleb juurde.

sellepärast küsisingi 320 kohta ;)

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 1 kuu hiljem...

Tere,

Tegelikult on asi ju hoopis nii,et kogu see reglementatsioon on kirjas Majandus ja Mis Iganes Ministri m22ruses, s6idukile esitatavate n6uete all...

Kui kirjas on et selline peab olema ja selline on siis see mis on, on vale...

Eesti ment on tolerantne ja kyll see hobuvankrite ajastuses elav ARK kassa ka ykskord suuri arvuteid ja futuristliku kultuuri n2eb.

Siis panete selle ka auto dokumentidesse kirja kui suur teie naise korv on (ma ei r22gi istmest) :D

Mehed kes te veel ehitate- tehke kiirelt, varsti muutub uue piduriprojekti tegemine sama kulukaks ja keeruliseks nagu majaprojekt... pluss veel pidurid ise ka 8)

Selle kohta kas lugupeetud kordnik maanteel tohib mul auto pahempidi keerata selle kohta tahaks isegi vastust.

Saan aru kui salongis tahavaatepeegel on talgi taolise pulbriga kaetud, kui pesapallikurikas on Aprillis pagasiruumis jne aga ...

Mul otsis imeline ametnik auto l2bi rutiinse puhumisv6istluse ajal :roll:

Ei old aprill ei old mul ka spordi vahendeid autos ega kettaheitmise talki...

Lihtsalt auto rivist v2lja, dokumendid ja siis hakkas pihta, pagasiruumi sisu lendas k6ik pyynele maha, matt ja vaip sinna j2rgi.

Ja siis sain ise tagasi toppida k6ik :shock:

On neil tegelikult selleks 6igus, 6elge keegi???

Ja siis kui on ammendav vastus v6ib mu postituse siit tyhja tyhimikkkku saata ;)

terv

A

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Jah on küll õigus. Piirivalve ja toll võivad sinuga sama pulli teha.

aga kas ei ole mitte nii, et PÕHJENDAMATULT e ilma kindla paragraafi(õigekiri longab vist) toeta ei tohi nad midagi puutuda. mina saadan küll üle jala, kui keegi lihtsalt võtab kätte ja hakkab mu autot pahupidi pöörama. pärast otse loomulkult laseks samamoodi kokku lappida(nagu tehakse tollis - kakkusid laiali, pane tagasi sinna kust võtsid)

täpselt samamoodi ei tohi inimest põhjendamatult kongi visata. isegi mitte pooleks tunniks.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Tere,

Otsiti l2bi auto sellel p6hjusel, et lubadel olev pilt (v2lja antud 2000a)

Ei olnud v2idetavalt sarnane minuga.

Kuna lubadel on mind illustreeriv pilt tehtud ligi 9a tagasi, siis oli mul pea kiilakas ja n2gu k6hnem, nyyd on magus elu mu p6sed punni ajanud ja pats on ka p2he kasvanud mytsi alla.

Siis hoidis kallis politseikooli opelkadett neid lube enda k2es ja k2skis mul oma isikukoodi peast 6elda...

Vastuseks sai muidugi selle, et ma ei tea peast oma isikukoodi.

Sellepeale s6imati ja 6eldi et ma pean peast teadma oma koodi.

Ma olen raudkindel, et mitte yks seadus seda nii ei k2si teha.

S6imas mind lolliks, ka seda ei teadnud ma keelatud olevat ja selle asja tagaj2rgi oligi rivist v2lja ja laiali.

Asi p22dis sellega, et sain trahvi t6kiskingade puudumise eest ja ohukolmnurga homologeeringu aegumise p2rast ;)

Kiitsin veel takka teda, et ARK on mulle sellise dokumendi v2ljastanud ja see t2iesti kehtib ja nende arust sobin nende paberitega veel paariks aastaks rooli.

Toll tohib kindlalt l2bi otsida, see ju nende t66 ongi peamiselt ja on seda ka teinud, Soome tollis otsis mees mu koti l2bi ja peale protseduuri saabus kena n2itsik ja pani mu asjad kotti tagasi, kott j2i pooltyhjaks :D

Poissmeeste v2rk :oops:

Kusjuures andsid veel ankeedi, et t2itke 2ra ja n6udke viivitatud aja ja tekitatud kahju eest raha, nimelt purunes otsimise k2igus vana ja rabe spordikoti p6hjatugevdus :roll: :D

Aga meil siin murumaal :oops:

Kiskus oma v2ikeste n2pukestega autol pagassi tyhjaks ja mittemidagi leidmata, v6ttis uue toru ja siirdus keset teed j2lle, isekeksis karjudes : Bruno tule tee paber, noorh2rral pole t6kiskingi ja tal on moskvitsi ohukolmnurk BMW/s :shock:

Vana siis tuli ja tegi 300 krooni 8)

Ise veel pomises, et ku"""i kadetid ...

Alust nagu polnud ju...

Maja l2biotsimiseks peab igaljuhul olema order, see on selge aga kas ikka nii???

terv

A

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Ei pea neil mingit ordenit minuteada olema.. kui piisavalt kahtlane oled, otsitakse läbi..

Aga mul endal selline küsimus, et kas piirivalvel on nüüd kah õigus kiirust mõõta ja trahv teha? Mingi aeg pidi vähemalt 1 politseinik kaasas olema, et trahvi välja kirjutada..

Viimased pool aastat pole ma siin läti piiri ääres enam patrullivat politseid näinudki.. Piirivalve kirjadega sõidukid hiilivad seevastu aga pea iga päev ringi ja piiluvad kiirust..

Kui politseid kaasas pole siis võivad ära laksata trahvi?

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

kui piisavalt kahtlane oled, otsitakse läbi..

milles ma peaks kahtlane olema??? valet värvi aluspesu ehk??? EP on üks suur nali suurelt osalt. need kadettid ongi kõige hullemad. nojah. meiesugused "bemmimehed" kiusasid väikest poissi koolis taga. kahju. ja nüüd poetakse sinuse vormi taha peitu.

mul õnneks või kahjuks enda isikukood peas. sammuti ka lubade number, passi nr ja 2 pangaarvenumbrit. ja seda ainult selle pärast, et endal on mugavam. kuid kui tihedalt ei kasuta, siis kipuvad ära unuma.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Tere,

Kallis moderaatorihärra ma annan sulle vabad käed ja palun sul maha lüüa kogu minu selle teema sõnavõtud: see kräpp on ju OT kõik :D

Jätta võib ainult järgmise rea juhul kui seda pikalt siin kuskil juba kajastatud pole:

Uurisin mis ma uurisin aga mis liiki puurid need tänavalegaalsed on???

Ei leid ma tavalise puuri ega ka ühegi nn.bolt on puuri kohta infot mis lubaks.

Kui on selline toekama varustusega auto millega just kärupeal ringile ei minda siis kas seal võib olla mingigi keretugevdus?

Puuri kohta olen kuulnud öeldavat, et teiste ohutuse mõttes ei tohi puuri tänavaautos olla :shock: ;)

Mis moodi see teistele ohtlik on?

Litaka paned siis auto deformeerub ju eest ja tagant ikka samamoodi...

On keegi uurinud seda asja?

terv

A

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Ohtlik oled sa sellega, et sina ei saa viga ja teise venna auto deformeerub rohkem ;)

Tegelikult peaks puuriga sõitma kiivriga aga kiivrga linnas sõita ei tohi väidetavalt.

Lihtsalt avarii korral võid suure tõenäosusega oma pea vastu metalltoru ära lüüa.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Ma kirjutaks väikse teksti mida mina teada sain liigse ahistamise politsei poolt.

Siin kohal soovitaksin kirjutada õiend prokuratuurile. Kirjuta lahti mis juhtus täpsete kella aegade, kuupäevade, asukohtade ning aktsiooni läbiviinud ametnike kohta. Õiendis esita järelpäring tegevuse seaduslikuse kohta ning väljenda oma tennet ahistamise kohta. Politseil on õigus sind kinni pidata ning ta ka peab põhjendama seda. Paraku ei ole see nii must ja valge kui ühes lauses end asi kujutleb. Enamus politseinike lähevad näost punaseks kui palun neil põhjendata oma peatamise alust. Dokumendi kontroll ei ole alus, peab olema alus mis annab kahtluse politseile et peatamine kontroll on põhjendatud. Kui asi on tõesti nii nagu räägid siis on tegemist pigem oma jõu ja ametikoha kuritarvitamises, samas kui on avalikust teavitatud antud aktsioonist siis ei pea nad midagi põhjendama.

Näide kui seisab politsei auto tee ääres ning peatab sõiduki ilma põhjenduseta või ilma et peatatav auto oleks viitanud kahtlasele käitumisele või seaduse rikkumisel on peatamine ebaseaduslik ning juhil on õigus peale peatumist oma teekonda jätkata ilma et oleks pidanud jätkama vestlust või esitama dokumenti. Politsei on oma info süsteemiga ämbrisse astunud, kui info süsteem viitad et sõidukiga ning selle omaniku ja kasutajaga on kõik korras ei saa nad peatada autot kontrollimaks isku dokumente.

Sama olukord aga politsei on pannud 1km enne politsei sõiduki asukohta välja märgi "Politsei kontroll". Ku juht otsustab peale märgi nägemist jätkata teekonda annab ta oma nõusoleku kontrolliks. Ning siin kohal omab politsei 100% õigust peatada igat liiklevat autot ilma põhjusetta.

See tekst pole minu välja mõeldis vaid on kirjutatud otse liiklusseaduste põhjal.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Kinni pidamiseks leiab alati põhjuse. Kui seadust pole rikkunud ei ole põhjust küsida ka mis on kinni pidamise põhjus. Mind ainult BMW pärast ei ole kinni peetud ja peedistatud. Aga väikese rikkumise puhul on see raskendav asjaolu. Selline pisteline kontroll on palju tõhusam, kui 1km sildiga, et politsei teostab kontrolli vms. Aga minuteada pole ka politseil õigus autot läbi otsida. Ca aasta tagasi ei olnud seda õigust neil. Piirivalvur hiljuti ka tahtis pagassi vaadata ja ütles et neil on see õigus olemas ja ta soovib seda kasutada ;) Vb nüüd on see õigus ka politseil..

Kui järgmine kord tõkiskinga vms näha tahvad ütle hääästi rahulikult. "Need on pagasnikus, mine vaata, aga vaata et sa pärast ilusti kõik tagasi paned!

Tra iga kord kui mind kinni peavad saab nalja :D , peaks hakkama iga kord filmima või heli salvestama kui kinni peavad

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Kui turvapuuri ehitad , polsterdad torud loomulikult pehme materjaliga , siis ei saa ju pea rohkem haiget ,...kui lõõd selle ära vastu klaasi , rooli või käigukangi otsa ;) ???

(veel enam kui sul on puupea) :D:D:D

Juhtumisi sai kõrval istutud GAZ nn."transit" moodi liikuris , vanalinnast läbi sõites sain juba tõsise peatrauma , peatoed on juba tehasepoolt petoonist külge valatud .

Mul üks projektikas , millel üritaks vedada totud mõõda nn. "aknaääri" , hiljem ehitan polstri ümber (piilarid paksemaks) , ..ja kes siis kindlaks teeb , mis seal all on !? ..lihtsalt ongi sellised polstrid ja lagi on madalam .

Ja üleüldse on lihtsam suuremate projektide puhul , kui sul on autosi 2tk , üks on " lollide " jaoks ..ülevaatamiseks , teisega naudid igat käiku , kurvi , sirget ! 8) ( FU_K THE ...... )

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

...seda ma ju räägin ! ..pole rohkem vaja mõelda , nii nagu nemad suhtuvad (riik ; ARK ; ment ; jne) sinusse , nii ka mina (sina) nendesse . Ma isegi ei lähe küsima , et ma tahaks teha seda või teist ja mis selleks vaja oleks teha jne . Inimene on leidlik , kül ta juba selle augu leiab ...kuidas saab :!: Mida rohkem sa keelad seda rohkem seda tehakse ! ..seda , et leida kompromiss ja ei mindaks vastuollu ...seda meie riigis pole . Mis on on ? on ..nende poolne EI ! ..ja kõik ! Kuidas teistes riikides saab ja meie jobud ..ei saa hakkama ( vanad pähnardid ) ühtedi asjalikku meest pole pukis :evil:

Sama mis keelad elamise ära , et homsest ei tohi ;) ..elad ju ikka edasi ...põõsa all või metsas kusagil 8) !

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead olema registreeritud kasutaja

Loo konto

Loo konto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus