Hüppa postitusse

Nippe poldi lahti saamiseks?


Gerda

Soovitatud postitused

Kas kellelgi on mingeid häid nippe anda, kuidas tõrksast poldist jagu saada? Polt nii kõvasti kinni, et siiani pole miski aidanud. Proovitud on toksata teda haamriga, kasutasin WD-40 ja mingit sellist asja, mis külmutab selle koha hetkeks ära, et siis peaks olema lihtsam lahti saada. Proovitud sai ka nii, et panna pikendus otsa, et oleks lihtsam keerata. Kõiki võimalikke asju, mida ma tean, on proovitud. Ehk on kellelgi midagi pakkuda, mida veel proovinud pole? 

See raskesti ligipääsetavas kohas ka ja mainin ka selle ära, et keevitamine ei ole võimalik.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Väiksemate poltide kuumutamiseks sobib isegi taskusse mahtuv tööriistamarketi 20-eurine gaasipõleti. Gaasipits on muidugi über alles aga sellega peab teadma mis teed, et midagi ära ei sulata. Kolmas variant on viia asi töökotta kus on induktsioonkuumuti. Sellega peaks ka kõige tõrksam asi lahti tulema.

  • Meeldib 1
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

mul on tegemist siis nende poltidega, millega differ sillatala küljes on (differ vaja auto alt kätte saada, seisab mul pukkide peal, palju ruumi ei ole), 19mm. sellele see tavaline 20 eurine gaasipõleti peale ei hakka? finants on siinkohal suur küsimus, ehk tahaks saada võimalikult koduste vahenditega hakkama. töökotta viimine on kõige viimane variant, kui miski muu ei aita. 

Muudetud , muutis Gerda
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Ma küll ei kujuta ette kuidas neid polte mitte lahti saada, mul isegi täiesti maha mädanenud autodel need ilma probleemideta lahti tulnud. Aga Kristjani variant on kõige lihtsam tõesti.

//või siis terve sillatala lahti lasta ja alt võtta, siis lihtsam seal majandada. :)

Muudetud , muutis -Kaido-
  • Meeldib 1
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

1 tund tagasi, -Kaido- ütles:

Ma küll ei kujuta ette kuidas neid polte mitte lahti saada, mul isegi täiesti maha mädanenud autodel need ilma probleemideta lahti tulnud. Aga Kristjani variant on kõige lihtsam tõesti.

//või siis terve sillatala lahti lasta ja alt võtta, siis lihtsam seal majandada. :)

aga tule, keera seda polti ja saad näha,kuidas seda mitte lahti saada :D

11 minutit tagasi, Tiit ütles:

Ilma silda maha võtmata ei lõika seal midagi. Kui puksi polt välja võtta siis tuleb differ allapoole, saab ehk 1/2 tollise padruni otsa sinna pika  liigendvarrega. Tööriistamarketis oli ~19€ poole meetrine vars.

tänud asjaliku soovituse eest, proovin nii.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Arvasin algul, et jutt sellest poldist, mis läbi puksi on. Oled postitust ka muutnud, kas sul ennem ei olnud mitte juttu difrikaane poldist?

 

Lase töökojas induktsiooniga polt välja võtta, suht kindla peale minek. Võid ka sillatala koos difriga sinna viia. Kui kogemust ja oskusi napib, pole mõtet ise oma elu keerulisemaks teha.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Kui sillatala difriga kohale viia, küll tehakse odavalt ka. Mul on siiani töökoja miinimumarve olnud 8 eurot kopikatega (see mingi tillukese aleprotsendiga) ja selle eest said kontrollitud sillad ning nende reguleering. Ajakulu ca. 20 minutit. :rolleyes: Töökoja tund ikka klassikaline 30 eurot. Ma ei mõista, miks peaks mingi tillukese poldi eemaldus olema rängalt kallis ja aeganõudev ülesanne. Tean küll, kus need asuvad, aga no tegelt ka?

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

nii, saime lõpuks! muidu nii alumine kui ka ülemine olid kinni, aga nüüd sai rust blaster + kaks meest korda mööda kangutades tehtud. 

 

aga kindlasti tuleb veel selliseid polte, niiet teie pakutud nipid jäävad kindlasti tagavaraks. tänud!

20160720_014136.jpg

Muudetud , muutis Gerda
  • Meeldib 1
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Nonii, saigi tehtud. Ütleme nii, et kui täiesti üksi oleks pidanud seda tegema, oleks tõesti päris keeruline olnud, aga õnneks oli mul abiline. Aga saan aru, mida pead silmas selle all, et need poldiaugud ei taha kohakuti sattuda :D Ühelt poolt saab paika, siis on teiselt poolt mööda :D Aga no suure sättimise peale siiski sai.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 1 aasta hiljem...

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead olema registreeritud kasutaja

Loo konto

Loo konto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus