Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY
Henrik

316i '88 - Henrik

Soovitatud postitused

Tüüpkohad jah, tiivaäär tundub korralik olevat, nädalavahetusel jõuan jälle tõsisemalt tegeleda ja eks annan teada sündmuste käigust.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Tagumised koopaääred uue värvi all, rattakoopad seest mastiksiga üle käidud, põhi altpoolt üle käidud, esipõllel uus värv, esitiivad uue originaaltooni all, salong koos enam-vähem, armatuurivalgust täiendatud :) . Vaja veel ukseääred värvida, siit-sealt mujalt kah. Igatahes nädalavahetus läks asja ette. Pilte panen kah millalgi, praegu mõni neist näituseks:

http://fotoalbum.ee/photos/Henrik15/76619883

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

15 tolli, täpseid rehvimõõte ausalt öeldes ei oska peast öelda. Õhtul saan järgi vaadata, ma just soetasin need. Mulle igatahes meeldivad, veidi vaja värviparandusi teha ja ehk äärest poleerida, siis peaks kena jääma.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kui liistud autol shadowlined on siis väga ei sobiks see poleeritud randiga veljed, aga see on ainult minu arvamus.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Ei, liistud on kroomid ja nii jäävadki. Mul pildil üldse liistud katuseäärest puudu, kuna liistude alt vaja värvitöid teha ja roostet eemaldada :)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Paar päeva tagasi lõpetas tahhomeeter töötamise. Kõik muud näidikud töötavad, kuid tahhokas on vait. Ma ei tea, mitmes kellaplokk see mul juba on :P , varem olen terve ploki vahetanud, kui jamad olnud, kuid selle tahhomeetri peaks vist ikkagi tööle tagasi saama? Kaitse on terve, kuna bensunäidik ja temp.näidik ju töötavad, tagant on pistikud ja ühendused korras. Kas tõesti võib asi olla kellaploki patareis, mul seisis masin vahepeal 4-5 päeva garaazis ja pärast seda avastasingi vea. Nii ruttu ei tohiks küll patareiga midagi juhtuda? Jooted on ka terved minu teada. Äkki keegi oskab veel pakkuda midagi? Kui asjast lihtsalt lahti ei saa, siis tõmban näidikuploki lahti ja ehk näeb, kas on midagi tõsisemat juhtunud :roll:

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Mul ka vahest teeb vigureid tahhomeeter :roll: Kui päris pikalt sõita siis hakkab seier hüppama, ma ei mõista?

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Mul oli vahepeal ka sellise tahhomeetriga plokk, kus tahhomeeter töötas üsna suvaliselt ning tõmbles siis, kui tahtis. Ahjaa, Indrek, mul meenus, et küsisid ükskord mul auto rehvimõõte :) 185/65 R15, vaatasin üle.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Mul ka vahest teeb vigureid tahhomeeter :roll: Kui päris pikalt sõita siis hakkab seier hüppama, ma ei mõista?

Mul sama jama ,et tahhokas tõmbleb. Tekkis selline jama pärast seda ,kui pluss klemm läks keresse ja hakkasgi tõmblema :roll: Mul just vastupidi ,et kui pikalt sõita siis aju "harjub" vist ära ja lõpetab on hüplemise. Kui aga aku klemm maha võtta 5 minutiks ,siis jälle tõmbleb, mingi error.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Tahhomeetril ikka error, pole vahepeal tegelenud. Küll aga tegime autoga maale väikse sõidu ja teepeal tulid mõned pildid, kus autol küljes kodus värvitud esitiivad, uuenduse saanud esipõll ja samuti sai kere veidike poleeritud.

img4739an.th.jpg

img4674.th.jpg

img4668e.th.jpg

img4706u.th.jpg

Tänud Mariole, kes aitas pilte siia kuidagi toppida :P

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Võiks muidugi, kuid mul veel aega on. Lõpetasin autokooli eelmisel nädalal ja sel nädalal lähen ARK'i, täisload saan kätte detsembris ja sinnamaani ise ringi ei sõida, praegu pean leppima vaid auto korrastamisega. Vot mis välja tuleb :)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Uus näidikuplokk olemas. Talveks auto põhimõtteliselt seisma ja tööd jagub alati :) Ukseääred vajavad kindlasti kohendamist. Üks mure siiski on. Mul on autol umbes neljas või viies näidikuplokk ja mitte ühelgi neist pole kunagi tahhomeetrialune bensukuluseier töötanud. Enamustel on see tuimalt nullis seisnud, ühel plokil jooksis pidevalt 20l peale, kui gaasi andsid, kuid mujale ta ei näidanud. Viimati saadud plokil käib seier isegi teatud sujuvusega, kuid tihti tõmbab end asjatult kohal seistes 20l peale ja vahel jällegi ei reageeri õigesti(või ei reageeri üldse). Ehk keegi annaks abi, et miks ta niimoodi valesti tõmbleb ?

Ette tänades,

Henrik

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

img5302q.th.jpg

img5307.th.jpg

Panin "kroomrõngad" näidikute ümber, tänud Leksile :arrow: Maitse asi, mulle hetkel meeldib.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kaevan teemat veidi ülespoole, kevad koputab uksele vaikselt :) . Talv on rahulikult kulgenud, veidike olen sõitnud ka, kuid mitte igapäevaselt. Tasapisi peab hakkama tegutsema, ülevaatus lõpeb sel kuul. Probleeme on ka ikka tekkind, ilma ju ei saa :) Nimelt ustav M10 mootor teeb viimasel ajal igasugu trikke. Täna tegin väikse tiiru ja selgus, et tihti, kui gaasi anda, hakkab mootor pooma, järsult kiirendades ei anna nii hullult tunda, aga siiski. Samuti on mootoritöö sageli ebaühtlane, esineb puterdamist. Summuti käib vastu tagapõlle ja kolistab päris vastikult. Summuti on üldse veidi kutu juba, peaks uue asemele vaatama. Mootori koha pealt ei oska ise midagi täpselt öelda. Teen enne kevadise hoolduse ära, siis vaatab, kas saab asjad joonde või mitte.

Kindlasti on lähiajal plaanis : Bensu-,õhu,-õlifilter, küünlad, õli, käigukastiõli, diferentsiaaliõli, käigukasti puksid vahetada. Hea oleks, kui saaks korraliku summuti kah, samuti hankisin võimuga roolilati, kuid pean veel uurima, et mida sinna juurde on vaja, et asi tööle saada, selle koha pealt võivad teadjamad ka infot jagada. Mul hetkel ainult võimuga latt, muud nodi pole.

Kõige korralikum summa peaks minema uutele suverehvidele, vanad hakkavad pensionile minema. Ja eks muud tilu-lilu veel teha, nt. talvel haihtus eest üks udutule asemele käiv kate. Ehk lisan mõne talvisema pildi ka varsti.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

m10´le roolivõimu paigaldamiseks on vaja ka m10´le omast pumpa, pumbakronsat, ja kolmesoonelist väntvõlli rihmaseibi. E30 pealt neid asju eriti tihti ei leia, pigem e28´te pealt (www.e21.ee). Rihmaseibi saad minult kui vaja, ülejäänud asjad juba kõige kaduva teed läinud.

Nõmme vahel päris tihti näinud seda masinat, imho võiks esipõllelisa musta värvi olla siis oleks väga viis :wink:.

Puterdamise asjus vaata jagaja kriitilise pilguga üle, ning rootori asend (rootor kipub võlli pealt lahti murduma).

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Nõmmel ma peamiselt liigungi. Jagajas võib vabalt asi olla, nädalavahetusel katsun selgust saada. Jagaja mul varemgi laiali lennanud.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Tere!!

Kas sa mitte ei ela Nõmmel pilviku tn mis asub metsa see.Ma ise elan muidu seal nurga peal kus palju autosi hoovi peal on :D

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Tohoh, arvan, et me sel juhul sama kandi mehed, võib juttu puhuda :D , tunnen vist ära küll.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Ma jh seal koos isaga elan niiet kui midagi vaja remontida siis tule külasta.

Terv

Siim

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Poes väiksed tiirud tehtud, tõin mootoriõli, õlifiltri, küünlad ja bensiinifiltri. Täna jõudsin nii kaugele, et uued küünlad peal ja vana õli väljas, olude sunnil ei saanud rohkem teha. Minu jaoks esimene kord sellel autol õli vahetada, varem on alati teenindustes kiirelt tehtud, aga hetkel vaba aega ka jalaga segada :) Homme hommikul uue hooga, poest müüdi kogemata vale õlifilter kah, ma ise ei osanud peast vahet teha, tuleb jälle edasi-tagasi tõmblemist veits. Tagatuledelt võtsin toonlaki ka maha, näeb täitsa auto moodi välja.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead sa olema registreerunud kasutaja

Loo konto

Loo kasutajakonto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse

Oluline teave

Oleme salvestanud sinu seadmesse küpsiseid, et aidata seda veebilehte paremaks muuta. Sul on võimalik kohandada oma küpsiste seadeid, vastasel juhul eeldame, et nõustud nendega. Kasutustingimused & Privaatsus