Hüppa postitusse

Chulo

Foorumikasutaja
  • Postitusi

    1 047
  • Registreerus

  • Viimati külastas

  • Võidetud päevi

    27

Postitused, mis Chulo postitas

  1. See seadus kehtib ainult nendele autodele, millel on tehasest paigaldatud ainult üht mootorit. 
    Vestlesin hiljuti ühe maanteeameti töötajaga antud teemal, kuna pidin kokku puutuma üpris hiljuti mootori legaliseerimise probleemidega (lugege mu auto teemast). 
    Seaduses järgnevalt kirjeldatud:
    Sõidukitüübi ühte varianti kuuluvad sõidukid ei tohi erineda vähemalt järgmistes olulistes aspektides:
    a) kere kuju (näiteks sedaan, luukpära, kupee, kabriolett, universaal, mitmeotstarbeline);
     jõuallikas:
    – tööpõhimõte (sädesüüde, kompressioonsüüde, neljataktiline, kahetaktiline);
    – silindrite arv ja asetus;
    – võimsuse erinevus rohkem kui 30% (suurim ületab rohkem kui 1,3 kordselt väikseimat);
    – töömahu erinevus rohkem kui 20% (suurim ületab rohkem kui 1,2 kordselt väikseimat);
    c) veoteljed (arv, asukoht, ühendusviis);
    d) juhtteljed (arv ja asukoht).

    Ehk siis on võimalik ka võimsam mootor panna, kui uus tüübikinnitus tehakse. Sama tehti ka minu autole.
    Põhimõtteliselt anti mulle mõista, et tegelikult ei ole mingit jõupiiri. Ainukesed piirangud on need, et mootor peab olema sama tootja oma ja auto kandevõime peab peale ümberehitusi vastama istekohtadele ja loomuliukult rida veelk igasuguseid tehnonõuetele vastavusi.
    Samas tõdes see inimene kellega vestlesin, et tegelikult pole maanteeametis sees ka päris kindlat seisukohta, kuidas antud situatsioonis toimida.

    • Meeldib 2
  2. Ma mõistan su valu! :D
    Mõned päevad tagasi sai töö asjus korra Mustika selveri maa-aluses parklas käidud ja sinna sõitis üks sellise paunaga E36 sisse. Lisaks sellele, et antud paun nägi elurõve välja tegi see kõrvulukustavat lärmi. Näha oli, et pill ikka üldse ei liikunud, aga pöörded lasti ikka piirajani. Vähemalt oli hääl "sport" selle tegevuse juures noh. 
    Kui tahate sellise porriga tegeleda, siis jätke need autod rajale, ärge tulge linnavahele korraliku tööinimese kõrvakuulmist tapma.

  3. Samas oleks siis ju võinud Calibre Vintage veljed tellida. Need on saada nii 8 kui 9 tolli laiuseid, 16 kui 17 tolli mäbimõõduga ja palju kvaliteetsemad kui dare toodang. Keskmised kapslid on samuti alumiiniumist ja mutter käib keermega velje külge. ET35 nii, et flantsiga mängimiseks oleks kõvasti ruumi. Ise läksin just calibre teed, kuna mul 5x120 ja esiotsa offsett on sellega seoses ca 8mm suurem ja mahubki 205/40 rehviga väga täpselt. püstaku vahele jääb veel mõni mm ruumi ülegi.

  4. Jebivad jah, aga oleneb tugevalt sellest, kelle juurde satud.
      Mina käisin esialgu Sauel, kuna kõik soovitasid, et seal pidavat kõige lebom olema. Võin selle jutu kohe ümber lükata. See vanamees, kes seal letis oli, oli kõige ülbem kukk üldse, kelle otsa ma maanteeametis sattunud olen. See saatis mind kohe seenele, kuna olid 16" rattad all. Ütles, et kui järgmine kord samade ratastega tagasi tulen, siis saadab komisjoni. Hiljem jõudis muidugi mootori ja selle vahetuseni, aga sellel ei hakka pikemalt peatuma, auto teemas juttu sellest.
     Tallinnas läksin 185/60R15 mõõduga ratastega ja siis ütles mulle maanteameti tööline, et need on vale mõõduga rattad, aga suurt numbrit asjast ei teinud. Hoiatas lihtsalt, et ei pruugi ülevaatuselt läbi saada, kuna lubatud on ainult 205/55R15. Peale mind läks üks golf 2 regimistreerimiseelsele, millel olid rattad liiga suured all. Soovitati esindusest hankida tõend, et golfile on ka 15" velgesid paigaldatud, ülevaatuse jaoks. Igal juhul numbrid sai ka see vend ette. Minu auto ülevaatamisel vaadati veel mootorikäppasid ja mida kõike veel taskulambiga. Teine töötaja tuli ka veel kõrvale vaatama ja kommenteeris, et kõik jumala õige ju, kuigi sauel saadeti p***e. Ja muide see sama kukk, kes mind Sauel koinis, oli ka Tallinnas tööl sel päeval. Palusin taara abi, et selle jobu otsa ei satuks, kui minu number kutsuti.


    Tundub, et lotomänguga tegu.

    • Meeldib 1
  5. Pakkuge järgnevat kaupa E30 kerele:

     

    Korralikud originaal eesmised tiivad. (keevitamist vajavad ei paku huvi, pindmine rooste ei morjenda)

    Sirge FL põll diiselmootori või konditsioneeriga auto pealt.
    63l paagile pumba hoidikut/kronsat/kinnitust/jalga.
    Kupee kõrvalistuja istme uksepoolne seljatoe langetamise hoob

    Pardatšoki ülemine plastik

    Ilma kassetihoidjata keskkonsooli tagumine osa

     

    Tänud!

  6. Asi korras ja pill arvel.

    Kes esmast registreerimist tegema läheb, siis soovitan kohe hommikul angaari ukse taha järjekorda minna ja kohe endale number hankida. Need inimesed kes poole kümneks jõudsid pidid ligi 3h järjekorras ootama. Lõppkokkuvõttes läks mul muidugi kauemgi. Kella 10ks oli tehniline tehtud ja hakkas pihta mingi kala auto andmetega. nimelt oli maanteeameti andmebaasis mingi kala.Passisin poole kaheni seal ja siis lõpuks öeldi, et minge koju, me helistame kui asi korras. Tunni pärast tuligi kõne, et asi korras ja võin tagasi tulla. Õnneks teenindati tagasi tulles järjekorra väliselt; see mis peamajas toimus oli ulme...

    • Meeldib 3
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus